Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Santiment’ten Kripto Piyasası için Umut Veren Paylaşım!

Kripto piyasası analiz firması Santiment'in, 2022 yılının sektörü nasıl etkilediğine dair raporu yeni yıl için umut verdi! Detaylar haberde;
Santiment’ten Kripto Piyasası için Umut Veren Paylaşım!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Önde gelen blockchain analiz firması Santiment, 2022 yılının kripto sektörünü nasıl etkilediğine dair son paylaşımıyla yine dikkat çekti. Kripto piyasalarının hangi olaylardan nasıl etkilendiğine değinen analiz firması, 2023 yılında piyasaların canlanması için oluşması gereken koşulları da belirtti.

Geçen gün amiral kripto para birimi Bitcoin’in son günlerdeki değişken fiyatlarının azalan balina ilgisiyle çok ilgisi olduğunu ortaya koyan Santiment’in bugünkü paylaşımına ve piyasanın güncel durumuna dair dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

  • Santiment, kripto para piyasalarının bu yılki haber akışı ve gelişmelerden önemli düzeyde etkilendiğini bildirdi.
  • Büyük olaylar etrafındaki FUD (korku, belirsizlik ve şüphe hissiyatı) hafiflediğinde fiyatlar muhtemelen artacaktır.
  • Son 24 saat itibarıyla kripto para piyasasında Binance Coin (BNB) ve Ethereum (ETH) dışındaki ilk 10 kripto para biriminin tamamı fiyatlarının daha da düştüğünü gördü.

Santiment’ten Dikkat Çeken Veriler

Santiment, 2022 yılını geride bırakmaya artık sayılı günler kalmışken, kripto piyasası için umut veren bir tweet attı. Paylaşıma göre 2022 yılı, kripto piyasalarının haber akışlarından etkilendiğinin tartışmasız en kanıtlı yılı oldu.

Bu yıl, geleneksel finansın yanı sıra kripto piyasalarını derinden etkileyen pek çok haber akışı görüldü ve her iki piyasa da bu olaylara beklendiği gibi sert tepkiler verdi.

Kovid-19 virüsü, FTX iflası ve ardından Sam Bankman-Fried’in tutuklanması, merkez bankalarının duyurduğu faiz oranları ve yılın ilk döneminde başlayıp hala devam eden Rusya-Ukrayna Savaşı, bu yıl kripto piyasalarına FUD enjekte eden başlıca olaylar olarak dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Santiment, tweet’i, bu haberlerle ilgili FUD’deki düşüşün muhtemelen kripto pazarındaki fiyatları yükseltmeye başlayacağını belirterek sonlandırdı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Kripto Pazarına Bugün de Kırmızı Görünüm Hakim

Kripto para piyasası, yüksek FUD seviyelerinin gevşemesini beklerken, piyasa genelinde kripto para birimlerinin fiyatları düşmeye devam ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat, küresel kripto piyasası değerinin son 24 saatte yüzde 0.37 daha düştüğünü gördü. Haber yazımı itibarıyla, toplam kripto piyasası değeri tahmini olarak 797.77 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.

Piyasa değerine göre en iyi 10 kripto paraya bakıldığında, piyasa lideri Bitcoin’in (BTC) fiyatının son 24 saatte yüzde 0.27 gerilediği görülüyor. BNB, son gün içinde fiyatında en çok artış gören ilk 10 içindeki kripto para birimi olma özelliğini taşıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) ise ilk 10 sıralamasında son 24 saat içinde en çok değer kaybına uğrayan kripto para birimleri oldular.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.