Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Neden Düşüyor? Santiment Verileri Gerçeği Gösteriyor!

İki gündür kırmızı görünüme bürünen amiral kripto para birimi Bitcoin'de düşüşün nedenini Santiment verileri ortaya koydu. Detaylar haberde;
Bitcoin Neden Düşüyor? Santiment Verileri Gerçeği Gösteriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sektörü olumsuz etkileyen sayısız olay, skandallar, makroekonomik unsurlar ve ekonomik temel veriler Bitcoin’in (BTC) yıl içindeki fiyat performansını olumsuz etkilemeyi sürdürüyor. Uzun süredir 18 bin dolar seviyesinin altında işlem gören kripto para birimi son günlerde fiyatında biraz daha düşüş gördü.

Blockchain analiz firması Santiment, BTC’nin fiyat hareketlerini değerlendirirken, düşüşe neden olabilecek bazı verileri paylaştı.

Bitcoin için Bu Verilere Dikkat!

BTC’nin güncel fiyatı ve Santiment’in verilerine dair öne çıkanlar şöyle sıralanıyor:

  • Bitcoin’in fiyatı son 24 saat içinde yüzde 1.58 daha düştü.
  • Santiment, BTC’nin fiyat düşüşünün azalan balina ilgisiyle ilişkili olduğunu paylaştı.
  • Günlük teknik göstergeler, pazar lideri için hala düşüş gösteriyor.

Kripto piyasası lideri BTC, CoinMarketCap verilerine göre fiyatının son 24 saatte yüzde 1.58 düştüğünü gördü. Haber yazımı esnasında 16.618 dolardan el değiştiriyor.

16.895,28 dolar ile günlük en yüksek seviyesini belirledikten sonra, BTC’nin fiyatı o zamandan beri mevcut seviyesine düştü. BTC’nin 24 saatlik en düşük seviyesi 16.608,18 dolarda. Bu arada, BTC için günlük işlem hacmi yüzde 34.41 arttı ve böylelikle kripto paranın günlük toplam hacmini 16,752,177,832 dolara çıkardı.

GCM Yatırım Banner

Santiment, Balinaların Azalan İlgisine Dikkat Çekti

Blockchain analiz firması Santiment ise bugünkü paylaşımıyla BTC’nin değişken fiyatlarının azalan balina ilgisiyle çok ilgisi olduğunu tweetledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Santiment tarafından paylaşılan grafiğe göre, BTC fiyatı ile 1 milyon dolar üzerindeki değerindeki balina işlemleri yakından ilişkili. Tweet, BTC fiyatında devam eden düşüşün ve balina ilgisindeki artışın, yatırımcıların ve tüccarların dikkat etmesi gereken tarihi bir yükseliş sinyali olacağı sonucunu ortaya koydu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

BTC Pazarında Ayılar Üstün Konumda

BTC fiyatı, son 48 saat içinde üzerine çıkma girişimi başarısız olduktan sonra 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgilerinin altına düştü. Fiyatın şu sıralar, 16.564,94 dolar ile 16.952,00 dolar arasında dar bir konsolidasyon kanalında olduğu görülüyor.

Günlük grafikteki teknik göstergeler, ayıların hala hafif bir üstünlüğü olduğunu gösteriyor. İlk düşüş teknik göstergesi, 9 ve 20 günlük EMA çizgilerinin göreli konumlarıdır. Şu anda 9 günlük EMA çizgisi, 20 günlük EMA çizgisinin altında konumlanıyor. Buna ek olarak, 9 günlük EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin altına kırılıyor.

Günlük RSI çizgisi de günlük RSI SMA çizgisinin altında konumlanıyor ve aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli pozisyonda yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın