Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Santiment: Bu Hafta Alım Bölgesindeki En İyi 5 Kripto Para

Zincir üstü analitik şirketi Santiment'in analistleri bu hafta alım bölgesinde gördükleri 5 kripto para birimini paylaştı. Detaylar haberde;
Santiment: Bu Hafta Alım Bölgesindeki En İyi 5 Kripto Para
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı Pazartesi günü erken saatlerde 26.050 dolar seviyesine kadar geri çekilirken yatırımcıların fiyat artışı arayışıyla dikkatlerini altcoinlere kaydırması muhtemel görünüyor. Zincir üstü kripto veri platformu Santiment, bu ortamda dikkat çeken analiz raporunu paylaştı.

Santiment, yüksek ve düşük aktiviteye sahip varlıkları belirlemek için 180’den fazla altcoini karşılaştıran bir gösterge olan Varlık Aktivite Matrisi’nin sonuçlarını takipçileriyle paylaştı.

Söz konusu aracın, alım bölgesinde olan ve yatırımcılarına kazanç sağlama potansiyeline sahip altcoinleri belirlemek için kullanılabildiği belirtiliyor.

Peki, güncel sonuçlara göre hangi kripto para birimleri ön plana çıktı?

Santiment Varlık Aktivite Matrisi Tweeti
Kaynak: X / @santimentfeed

Son 90 günlük verilere göre Arbitrum (ARB), Cardano (ADA), PEPE meme coin, Shiba Inu (SHIB) ve Compound (COMP) listedeki ilk beş altcoin olarak sıralanıyor.

GCM Yatırım Banner

ARB, ADA, PEPE, SHIB ve COMP Alım Bölgesinde

Santiment’teki analistler, protokoldeki aktiviteye bağlı olarak altcoinleri sıcak ve soğuk olmak üzere iki sınıfa ayırdı. Yüksek aktiviteli varlıklar kar elde etme ve satış ile ilişkilendirilirken, soğuk varlıklar ise alım bölgesinde yer alıyor.

ARB, ADA, PEPE, SHIB ve COMP altcoinleri, varlık aktivite takibinde soğuk varlıklar olarak öne çıktı. Bu tokenlar, son 90 gün içinde kullanıcılar düzeyinde oldukça düşük seviyelerde aktivite kaydetti.

Varlık Aktivite Matrisi Sonuçları
Kaynak: Santiment

Yukarıdaki grafikte, mavi karelerin daha yoğun olması soğuk varlıkları tanımlamanın kolay bir yoluyken benzer şekilde sarı, turuncu ve koyu turuncu kareler sıcak varlıkları tanımlamaya yardımcı olmakta.

Altcoinlerdeki Dikkat Çeken Gelişmeler

Soğuk varlıklardaki kayda değer gelişmeler arasında Arbitrum One’da Chainlink ana ağının kullanıma sunulması ile Cardano’nun Github’daki tutarlı geliştirme faaliyeti dikkat çekiyor.

Öte yandan, eski ekip üyeleri tarafından yapılan toplu satışların ardından PEPE fiyatının toparlanması ve Shibarium’un yeniden başlatılması diğer dikkate değer gelişmeler arasında yer alıyor.

Santiment analistleri, bu gelişmelerin, alım bölgesinde bulunan varlıklarda bir toparlanma rallisini tetiklemesinin muhtemel olduğunu belirtiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın