Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arbitrum Bu Gelişmeden Sonra Yükselişte! ARB Fiyatı Ne Olacak?

Arbitrum'un yerel tokenı ARB'nin fiyatı Chainlink CCIP mainnet lansmanından sonra yükseldi. Fiyat ne olacak? Detaylar haberde;
Arbitrum Bu Gelişmeden Sonra Yükselişte! ARB Fiyatı Ne Olacak?
HABER GİRİŞ

En büyük Ethereum katman 2 zincirlerinden biri olan Arbitrum, Arbitrum One zincirinde Chainlink Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) ana ağını başlattı. Bu gelişme ile birlikte fiyattaki yükseliş dikkat çekti.

Protokolün Arbitrum’a gelmesinin, kullanıcı deneyimini iyileştirmesi ve geliştiricilerin ilgisini çekmesi beklendiğinden ARB ekosisteminin daha da gelişmesi ve büyümesi için kilit önem taşıdığı belirtiliyor.

Arbitrum, Chainlink CCIP’yi Arbitrum One Zincirinde Ağırlıyor

Chainlink’in CCIP’si web3 geliştiricilerine güvenli uygulamalar oluşturmak için daha kolay bir arayüz sunarak kriptodaki farklı blok zincirlerini birbirine bağlamaya yardımcı oluyor. Protokol, zincir içi işlem değerinde 8 trilyon dolara kadar olanak sağlayan merkezi olmayan oraclelar tarafından desteklenmektedir.

Chainlink’in Arbitrum One’a gelişi, katman 2 projeleri için önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Arbitrum gibi zincirler, işlem tıkanıklığının giderilmesinde ve geliştiricilerin Ethereum ekosisteminde kolaylıkla inşa edebilmelerinde kilit bir rol oynamaktadır.

BetSwirl, Galaxis, Stafi, Raft veya Polychain Monsters gibi projeler halihazırda Chainlink CCIP’yi Arbitrum’a entegre etmiş durumda.

GCM Yatırım Banner
Arbitrum Chainlink CCIP Duyurusu
Kaynak: X / @arbitrum

Arbitrum, duyurusunda CCIP’nin güvenliği nasıl ilk sıraya koyduğunu ve kötü niyetli faaliyetler için protokolleri izleyen Risk Yönetim Ağı gibi özellikler sunduğunu açıkladı.

Chainlink CCIP ana ağı Perşembe günü Arbitrum’da faaliyete başladı. O zamandan bu yana, ARB fiyatı 24 saatlik bir zaman diliminde önemli bir artışla yüzde 2,16 oranında yükseldi.

ARB Grafiği CCIP Sonrası Hareketlendi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık grafiğe bakıldığında ise ARB’nin yatırımcılarına yüzde 6’nın üzerinde getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın