Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Santiment: BTC Bu Seviyenin Altına Düşerse Yeni Çöküş Kapıda

Santiment verileri ve analistlerine göre kripto piyasasında yeni bir çöküşün başlamaması için BTC'ye önemli bir yük düşüyor. Detaylar haberde;
Santiment: BTC Bu Seviyenin Altına Düşerse Yeni Çöküş Kapıda
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasının öncü dijital varlığı Bitcoin (BTC) yatay fiyat hareketleriyle yatırımcıları birkaç gündür hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre haftalıkta yüzde 4’ün üzerinde kayıp yazan BTC, haber yazımı itibarıyla 432 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 22.400 dolar civarında işlem görmekte. Peki, bundan sonra neler olabilir?

Santiment verileri ve araştırmalarına bakılırsa piyasada durumların daha da kötüye gitmemesi BTC’ye bağlı! Buna göre BTC fiyatı, 22.300 dolar aralığının altına indiğinde düşüş derinleşebilir. Bunun yanı sıra, piyasada olumsuz duygular hakimken, birkaç ölçümde ise yükseliş eğilimi gözlemlendi. İşte dikkat çekenler…

Piyasada Tehlike Çanları Çalıyor

Santiment’in son raporu, birkaç analistin BTC’nin fiyatının önümüzdeki günlerde daha da düşebileceğine ve hatta endişe verici olan 19.500 dolara dokunabileceğine inandığına işaret ediyor.

Analizlere göre BTC’nin düşme olasılığı, fiyatın son zamanlarda dalgalandığı bant olan 22.300 dolar aralığının altına düşerse ortaya çıkacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @santimentfeed

Bitcoin 19.500 dolar eşiğine ulaşırsa altcoinlerin değerinde yüzde 15 ila yüzde 25 arasında oldukça ciddi oranda bir düşüş meydana gelebileceğinden böyle bir tabloda durum iyice kritik bir hal alabilir. Bunun gerçekleşmesi halinde yatırımcılar, kripto pazarında bir başka çöküş ile karşı karşıya gelecekler.

GCM Yatırım Banner

Kripto Pazarının Mevcut Durumuna Genel Bakış

Binlerce kripto para birimi, NFT ve hisse senedi için sosyal ve pazar aktivitelerini toplayıp özetleyerek, bunları eyleme geçirilebilir bilgiye dönüştüren LunarCrush’ın tablosu, mevcut senaryonun daha iyi anlaşılmasına yardımcı oldu. Veriler, geçen hafta itibarıyla küresel kripto piyasası kapitalizasyonunda bir düşüş olduğunu gösterdi.

Haber yazımı itibarıyla küresel kripto market pazarının değeri 1.02 trilyon doların biraz üzerindeydi. Piyasa değeri düşmesine rağmen altcoinler’in pazar hakimiyetinin artması Bitcoin’in fiyat düşüşüne bağlanabilir. Toplam düşüş duyarlılığı metriği ise geçen hafta önemli ölçüde yükseldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: LunarCrush

Kripto analitik platformu Santiment’in başka bir analizi, kripto alanında benzer bir olumsuz eğilime işaret etti. Rapor, çeşitli sosyal medya platformlarında kriptoya dair olumsuz duygularda bir artış olduğunu ortaya koydu. Dikkate değer biçimde, sosyal medyadaki olumsuz kelimelerin çoğu Twitter’dan geliyordu.

Birkaç İyimser Tablo da Mevcut

Bu veriler ve gelişmeler ışığında bir düşüş trendi olasılığı göz ardı edilemezken, zincir üstü ölçümlerden birkaçı iyimser görünüyordu.

Örneğin, borsalar dışındaki BTC arzı artarken borsalardaki arz azaldı. Bu, genel olarak bir yükseliş sinyali olarak nitelendirilir ve fiyatların düşme ihtimalini azaltır.

Kripto paranın MVRV oranı da son birkaç gün içinde hafifçe artarak iyileşme belirtileri gösterdi. Bu oran, kripto para biriminin piyasa değerinin gerçekleşen değerine oranını ortaya koymaktadır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.