Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Santiment: Balinalar Gizlice Bu İki Kripto Parayı Biriktiriyor

Kripto analitik platformu Santiment'in verileri, büyük çaplı yatırımcıların radarındaki iki kripto para birimine dikkat çekiyor. Detaylar haberde;
Santiment: Balinalar Gizlice Bu İki Kripto Parayı Biriktiriyor
HABER GİRİŞ

Kripto analitik platformu Santiment’in ortaya koyduğu son veriler, büyük çaplı cüzdanlara sahip olan yatırımcı grubu olarak bilinen balinaların sessizce iki merkeziyetsiz finans (DeFi) kripto para birimini biriktirdiğini ortaya koydu.

Platformdan alınan güncel veriler, 10 bin ila 100 bin arasında ve 100 bin ila 1 milyon arasında tokena sahip balinalar olmak üzere iki segmentteki Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK) balinalarının, sürekli olarak kripto varlıkları biriktirdiğini gösterdi.

Balinalar LINK ve UNI Birikimini Sürdürüyor

Balina birikimi, tokenaların dolaşımdan çekilmesi nedeniyle genellikle altcoinler için bir yükseliş işareti olarak kabul edilmektedir.

Bu durum, varlık üzerindeki satış baskısını azaltmakta ve bir fiyat artışı potansiyeli olduğunu göstermektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

İki Santiment çizelgesinde görüldüğü gibi, balinaların birikimini bir fiyat rallisi takip ediyor.

GCM Yatırım Banner

Nisan 2023’te 10 bin ila 100 bin segmentindeki balinalar LINK biriktirdi ve fiyat, bir hafta içinde 8,79 dolara kadar yükseldi.

UNI fiyatı da Nisan 2023 döneminde benzer bir davranış sergiledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Katalizörler UNI ve LINK Fiyatını Yükseltiyor

Ticaret hacmi ve günlük aktif adresler gibi zincir üstü göstergeler geçen hafta hem UNI hem de LINK için yükseliş tablosu ortaya koydu. Söz konusu ölçümler, tüccarlar arasında bu tokenların benimsenmesinin ve kullanılmasının göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Bu ölçümler ve Uniswap ile Chainlink’teki artan aktivite, DeFi tokenları rallisinin muhtemel katalizörleri olarak görülüyor.

Paratic Piyasalar verilerine göre UNI fiyatı, haftalıkta yüzde 10 civarında yeşil yakmış durumda. Piyasa değeriyle en büyük 24. kripto para birimi konumundaki altcoin, haber yazımı itibarıyla 5.75 dolar civarında işlem görüyor.

Piyasa değeriyle 22. en büyük kripto varlık olan LINK ise haftalıkta yüzde 11 civarında getiri sağlamış durumda. Fiyat, haber yazımı itibarıyla 6.85 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın