Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Analist Uyardı: Dev Ralliye Hazır Bu DeFi Kripto Paraları Atlamayın!

Ünlü analist, büyük ralliye hazır merkezi olmayan finans kripto para birimlerini sıraladı. İşte dikkat çeken kripto para birimleri...
Analist Uyardı: Dev Ralliye Hazır Bu DeFi Kripto Paraları Atlamayın!
HABER GİRİŞ

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davadan gelen son haberle birlikte nihayet kripto pazarı sermaye akışında büyük bir artış yaşandı ve bu durumun, potansiyel olarak bir altcoin sezonunu tetikleyebileceği belirtiliyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) kripto para birimlerinin geleceğine dair beklentiler de son dönemde artmış görünüyor.

Haziran 2020’de, Compound (COMP) platformu tarafından yield farmingin (kripto ekosisteminde yüksek getiri ya da ödül elde etmek amacıyla kripto para stake etme veya ödünç verme işlemi) kullanıma sunulması, altcoinler için bir DeFi yazı başlatmıştı.

Tüm kripto piyasası aşağı yönlü ya da yatay hareket ederken COMP tokenın toparlanıyor olması, DeFi altcoinlerinin yeniden yükselebileceğine dair bir ipucu olarak nitelendiriliyor.

Ünlü kripto stratejisti Akash Girimath’a göre Lido DAO (LDO), Uniswap (UNI) ve Aave (AAVE) fiyatlarının tümü günlük zaman diliminde kilit seviyeleri aştı ve bu da köşede bir ralli olduğunu gösteriyor.

SEC ile Ripple arasındaki davaya bakan yargıcın, XRP’nin belirli koşullar altında menkul kıymet olmadığını açıklamasının ardından kripto pazarında yeşiller açtı ve XRP başta olmak üzere Stellar Lumens (XLM), Cardano (ADA), Solana (SOL), Polygon (MATIC) gibi diğer altcoinlerde şiddetli ralliler gözlemlendi. Ancak bu heyecan yatıştıktan sonra yalnızca birkaç kripto para biriminin toparlanmaya devam ettiği görüldü.

GCM Yatırım Banner

COMP, DeFi Rallisini Başlatabilir

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC), üç haftadan uzun bir süredir dar bir aralıkta işlem görüyor ve bu da Ethereum (ETH) ve diğer altcoinlerin benzer hareketler sergilemesine neden oluyor. Ripple cephesinden gelen karar kısa bir süre tabloyu değiştirse de ortalık yatıştıkça, SEC ve Ripple davasının kararı nedeniyle yükselen kripto para birimlerinin çoğu, kâr elde etme nedeniyle geri çekildi.

Ancak Compound platformunun tokenı COMP’un fiyatı, son 48 saat içinde yaklaşık yüzde 31 yükseldi ve yatırımcılardan gelen güçlü satın alma baskısını ortaya koydu.

Haziran 2020’de platform tarafından yield farming lansmanının DeFi yazını başlattığını söyleyen Girimath, COMP fiyatındaki son artışın benzer bir şeyin sinyalini veriyor olabileceğini ve bu nedenle, yatırımcıların dikkatlerini yeniden patlamaya hazır olabilecek DeFi sektörüne çevirmeleri gerektiğini ifade etti.

LDO Fiyatının Parlak Bir Geleceği Var

LDO fiyatı, 13 Temmuz’da yaklaşık yüzde 21 yükselerek dört aylık düşüş trendini aştı. Analiste göre altcoin geri çekilirken, yatırımcılar, boğalar yeniden toplanmaya başlamadan ve LDO kar alma seviyelerine gelmeden önce 2,16 dolardan 1,93 dolara uzanan alım bölgesine odaklanabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

LDO için hedefler ise sırasıyla 2,55 dolar, 2,81 dolar, 3,04 dolar, 3,30 dolar olarak sıralanıyor.

UNI Fiyatı Kritik Engeli Aşıyor

UNI fiyatı, 21 Nisan 2023’ten itibaren tüm yükseliş girişimlerine karşı önemli direniş gösteren 5,63 dolar engelini aştı. Bu seviye, 12 Mayıs 2022’den bu yana kritik olup, birçok kez destek ve direnç seviyelerine dönüştü. Sonuç olarak UNI, 3,35 dolardan 9,80 dolara uzanan bir aralıkta işlem görüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Girimath’ın analizine göre bununla birlikte, 5,63 doların üzerindeki son toparlanma, UNI boğalarının Uniswap fiyatını 6,57 dolarlık ilk hedefe ve ardından 8,05 dolarlık nihai hedefe itmesi için kapıları açmış görünüyor.

AAVE Fiyatının Hızlı Ralli için Bir Engeli Daha Aşması Gerekiyor

AAVE fiyatı, Haziran 2022’den beri düşüş trendinde seyretti. 11 ve 14 Temmuz arasındaki son yükseliş ise alçalan trend çizgisini aşarak boğaların geri döndüğünü gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Analiste göre AAVE’nin, aralığın orta noktası olan ve 45,58 dolardan 116,01 dolara uzanan 80,79 dolarlık engeli de aşması gerekiyor. Bu doğrultuda ilk hedef, alıcıların 100 dolar psikolojik seviyesinde kar elde etmelerini sağlayacak olan 95.77 dolar direncidir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.