Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sanica Isı’dan Ciroyu Artıracak Önemli Gelişme

İki ayda ikinci kapasite artırım bildiriminde bulunan Sanica Isı’dan yüzde 200’lük üretim artışına gitme kararıyla ciroda beklenti açıklaması geldi. Detaylar haberde;
Sanica Isı’dan Ciroyu Artıracak Önemli Gelişme
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen ay Elazığ fabrikasında yüzde 100 kapasite artışına giden Sanica Isı Sanayi A.Ş.‘den bir kapasite artırım bildirimi daha geldi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, üretim kapasite artırımı yatırımının tamamlanmasına dair bilgi verildi.

Açıklamada, 13 Mart 2023 tarihinde kamuoyuyla paylaşılan koruge altyapı boruları üretim kapasite artırımı yatırımının tamamlandığı ve üretime başlanıldığı bildirildi.

Elazığ tesisinde bulunan koruge altyapı borularında kapasite artışı kararının alınmasında, son dönemde artan taleplere dikkat çekildi.

Artan taleplerin karşılanabilmesi için 5 yeni hat kurulduğu ve yıllık üretim kapasitesinin yüzde 200 artışla 9 bin tondan 27 bin tona çıkarıldığı kaydedildi.

Yüzde 200’lük üretim kapasitesi artışıyla şirketin 2023’ün ilk 2 çeyreği itibarıyla cironun yüzde 50’lik kısmının radyatör satışlarından, yüzde 39’unun kısmı alt yapı ve üst yapı boru satışlarından ve yüzde 11 oranındaki kısmının kombi satışlarından oluştuğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu dönem itibarıyla toplam boru cirosunun yüzde 44 oranındaki kısmının alt yapı boru ve yüzde 56’sının üst yapı boru satışlarından oluştuğu paylaşıldı.

Açıklamada, “Yatırımın tamamlanması ile alt yapı ve üst yapı boru grubu yıllık cirosunun yüzde 35 oranında artması beklenmektedir” denildi.

Sanica Isı Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada SNICA hisse koduyla işlem gören Sanica Isı, kapasite artırım kararını duyurduğu günde yaklaşık yüzde 4 artıda kayda geçti.

Aylık ve haftalık hareketlerinde negatif ayrışan şirket hisseleri TSİ 18.00 itibarıyla 32.22 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın