Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Samsung’dan Türkiye’ye Milyon Dolarlık Destek

Güney Kore merkezli elektronik şirketi Samsung, Türkiye'nin en kara gününde yanında oldu. Deprem nedeniyle milyon dolarlık destek verdi. Detaylar haberde...
Samsung’dan Türkiye’ye Milyon Dolarlık Destek
HABER GİRİŞ

Milyonlar Türkiye’de büyük bir felakete neden olan ve derin bir yasa boğan depreme yönelik gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Beton yığınlarının altında kalan depremzedelerin arama kurtarma çalışmaları da sürüyor. Hal böyle olunca dünya genelinden destekler geliyor.

Bu kapsamda deprem bölgelerine bir destek açıklaması dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında bulunan Samsung Electronics’ten geldi.

Samsung Newsromm Türkiye’den konuya yönelik açıklama yapıldı. “Geçmiş olsun Türkiye. Depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu açıklamada ilgili kurumlar ile iş birliği içinde deprem bölgesindeki ihtiyaçların giderilmesine destek vermek amacıyla 3 milyon dolar tutar bağış yapıldığı aktarıldı.

Bu bağışın 1,5 milyon doları nakit olarak kullanılacağı ifade edildi. Geri kalan kısmının ise taşınabilir şarj cihazı, tablet, beyaz eşya, portatif ultrason, geçici barınma çözümlerine ve sağlık tesislerine destek olarak kullanılacağı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bu felaketin yaralarının birlikte sarılacağına inandıkları kaydedildi.

Bugün gün içerisinde birçok şirketten bağış açıklaması gelirken bunlardan biri de Astaş Holdig oldu. 20 milyon TL nakit ve 10 milyon TL ayni yardımda bulunduklarını duyurdu. Ayrıca 28 tırlık bir konvoyun deprem bölgesine gönderildiği aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın