Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

SAHOL, GLCVY ve KRDMD’den Son Duyurular

Sabancı Holding ve Kardemir 10 Mayıs tarihinde yaptıkları geri alımı, GLCVY ise ihale açıklamasını paylaştı. İşte detaylar;
SAHOL, GLCVY ve KRDMD’den Son Duyurular
Yorum

Borsa İstanbul’da aşağı yönlü hareketler kendini gösterirken şirketler de hisselerinin değerini korumak için geri alımlar yapıyor. Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL), 10 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada Borsa İstanbul’da 38,86 TL – 39,20 TL aralığından 300.000 adet SAHOL payının geri alındığını bildirdi.

Bu çerçevede geri alınan payların toplamının 56.132.802 adete ulaştığı, bu payların sermayeye oranının yüzde 2,7511 olduğu belirtildi.

SAHOL, günlük yüzde 4 artışla 39,6 TL’ye yükseldi.

Gelecek Varlık

Borsada GLCVY koduyla işlem gören Gelecek Varlık Yönetimi, Denizbank A.Ş’nin gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında, satışa çıkarılan 10 portföyden toplam 236,43 milyon TL anaparaya sahip 1 bireysel ve 1 işletme portföylerinin ihalesini en yüksek teklifi vererek kazandığını duyurdu.

Bu ihaleye toplam 16 varlık yönetim şirketinin katıldığı paylaşıldı. İhale sonuçlarının kesinleşmesi ihaleyi açan banka Yönetim Kurulu’nun onayına bağlı olup, onay sonrası sözleşmenin imza süreci ve satışa konu alacakların devir işlemlerinin başlatılacağı kaydedildi.

GLCVY, günlük yüzde 4,8 değer kaybıyla 16,8 TL’ye geriledi.

Kardemir Karabük

KAP üzerinden geri alım açıklaması yapan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret (KRDMD), 10 Mayıs tarihinde 12,98 TL – 13,05 TL fiyat aralığından 88.245 adet KRDMD payını geri aldığını açıkladı.

KRDMD, günlük yüzde 1,2 düşüşle 13,9 TL’ye indi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu