Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabit Fiyat Uygulamasına SunExpress de Katıldı!

Deprem bölgelerindeki çalışmalara ve yardımlara katkı sunmak için SunExpress de harekete geçti. Bilet fiyatlarını düşüren firma, özel uçuş kararını duyurdu.
Sabit Fiyat Uygulamasına SunExpress de Katıldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük felaketleri arasında gösterilen ve ülkenin Doğu, Güney Doğu ve Akdeniz bölgelerine yayılan deprem fırtınasının yarattığı tahribat yüksek boyutlu oldu. Deprem bölgelerine çok sayıda ve çeşitte ulusal ve uluslararası yardım gönderildi.

Yardımlardan biri de ulaşım için oldu. Türk Hava Yolları (THY) ve Pegasus’un ardından SunExpress de havayolu ulaşımlarında depremzedelere el uzattı.

Sabit fiyat uygulamasına geçtiğini duyuran SunExpress, deprem bölgesine yaptığı uçuşlar için bilet fiyatlarını 100 TL’ye sabitledi.

Alman havayolu firması Lufthansa ile THY’nin ortak kuruluşu olan SunExpress’ten yapılan açıklamada, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Malatya, Kayseri ve Mardin illerinde kalkış ve varışlı tüm yurt içi uçuşlarının 13 Şubat Pazartesi gününe kadar 100 TL olacağı bildirildi.

Ayrıca firmanın, söz konusu bölgelere yaptığı uçuşlarda 15 kilogramlık ücretsiz ek bagaj hakkı da vereceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Özel Uçuşlar ve Ücretsiz Kargo Hizmetleri Sürüyor

Firma tarafından yapılan açıklamada, deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarının ve afetzedelere yapılacak müdahalelerin kesintiye uğramaması için ekiplerin bölgelere taşındığı, özel uçuşların sürdüğü söylendi.

Özel uçuşların yanı sıra yardım malzemelerinin deprem alanlarına ulaştırılması için kargo hizmetinin ücretsiz yapıldığı açıklandı.

Ayrıca bazı iller için ücretsiz bilet değişikliği ve iptal hakkı verildiğine ilişkin şöyle açıklama yapıldı:

“SunExpress, 21 Şubat’a kadar olan Adana, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Malatya, Mardin, Kars, Kayseri, Samsun, Trabzon ve Van kalkışlı/varışlı tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ücretsiz bilet değişikliği ve iptal hakkı sunuyor.” (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın