Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabancı’dan Hisse Devri Geldi: 4,7 Milyon Lirayı Aşan Satış Var

Sabancı Holding yönetim kurulu üyesi Serra Sabancı, SAHOL paylarında yüklü miktarda devir işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu.
Sabancı’dan Hisse Devri Geldi: 4,7 Milyon Lirayı Aşan Satış Var
HABER GİRİŞ

Nisan ayında açıklayacağı bilançosu yakın takibe alınan Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.’nin hisseleri için bugün önemli bir açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) pay alım satım bildirimi paylaşıldı. Bildirimde, Sabancı Holding yönetim kurulu üyesi Serra Sabancı’nın şahsi portföyümde bulunan şirket hisselerini 27 Mart Çarşamba günü serbest özel fona devrettiği duyuruldu.

Sabancı’nın açıklaması, “4.716.900 TL nominal değerli SAHOL paylarının, yatırımcısı olduğum serbest özel fona 77 TL fiyatla devri suretiyle tarafımca pay satış işlemi gerçekleştirilmiş olup, bu payların devralan fon tarafından kısa ve orta vadede borsada satışı söz konusu olmayacaktır” şeklinde oldu.

SAHOL Hisse 28.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

SAHOL paylarının devrinin duyurulduğu günde hisseler açılışı pozitif bölgede yaptı. Güne 78,8 liradan başlayan SAHOL, yazım anında yüzde 2’ye giden artışıyla 79,75 TL’den kayda geçti.

HSBC bugün paylaştığı hedef fiyat analizinde SAHOL payları için fiyat beklentisini 95 TL’den 114,4 TL’ye yükselterek, hisseler için “AL” tavsiyesini korudu.

Sabancı Holding için yakın zamanda değerlendirme raporunu paylaşan Gedik Yatırım, dev holding için yüzde 57’nin üzerinde yükseliş beklediğini paylaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.