Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Sabancı Holding CEO’su Stratejik Önceliklerini Sıraladı

Sabancı Holding’in CEO’su Cenk Alper, Münih Teknik Üniversitesi yerleşkesinde kurdukları teknoloji merkezinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Sabancı Holding CEO’su Stratejik Önceliklerini Sıraladı
HABER GİRİŞ

Sabancı Holding, Münih Teknik Üniversitesi (TUM) yerleşkesinde Çimsa ve Kordsa’ya ev sahipliği yapacak Sabancı Teknoloji Merkezi’ni hayata geçirdi. Holding yapılacak ortak Ar-Ge çalışmalarıyla parlak fikirlerin ürünleştirilmesi ve ticarileşmesini sağlamayı hedefliyor.

Atılan adımla ilgili Sabancı Holding CEO’su Cenk alper açıklamalarda bulundu. Alper Ar-Ge merkezi sayısını 8’e yükselttiklerini belirterek, “Bu merkezde 8 farklı laboratuvarda 6 milletten çalışanımız var. Çimsa ve Kordsa’nın Türkiye’deki fabrikalarında üretilecek yeni nesil ürünler, Sabancı Teknoloji Merkezi’ndeki ekiplerimiz tarafından yine Avrupa pazarına sunulacak” ifadelerini kullandı.

Alper, bir yandan mevcut işleri koruyup büyütürken bir yandan da sürekli geleceğe ve yeni büyüme fırsatlarına odaklandıklarını söyledi.

5 stratejik öncelikleri olduğunu vurgulayan Sabancı Holding CEO’su, bunları Ölçeklenebilir çevik küresel/yerel ayak izi, Dijital ve yapay zekâ dönüşümü, Büyüme için inovasyon, Daha iyi bir hayat için sürdürülebilirlik ve Geleceğe hazır organizasyon ve yetenekler olarak sıraladı.

Alper, yatırım stratejilerine paralel olarak, banka dışı yatırımlarının yüzde 25’lik bölümünü mevcut iş kollarına, yüzde 75’ini ise ‘yeni ekonomi’ adını verdikleri enerji ve iklim teknolojileri, ileri malzeme teknolojileri ve dijital teknolojiler alanlarına yönlendirdiklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Alper sözlerini, “2023 yılının ilk 9 ayında yapmış olduğumuz toplam yatırım 33.3 milyar TL’yi buldu. Bu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yatırımlarımızın TL bazında yüzde 124 oranında arttığını gösteriyor” ifadeleri ile sürdürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın