Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ryanair Hisseleri 2 Yıl Sonra Açıklanan İlk Kârla Yükseldi

Ryanair, Ekim-Aralık 2019'dan bu yana ilk çeyreklik kârını açıklarken hisseler pozitif işlem gördü.
Ryanair Hisseleri 2 Yıl Sonra Açıklanan İlk Kârla Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Düşük maliyetli havayolu şirketi Ryanair, bugün yayımladığı bilançosunda 2019’dan bu yana ilk kez kâr açıkladı. Bununla birlikte yıllık görünümde zarara işaret etti.

Haziran’a kadar olan üç aylık dönemde şirket, 273 milyon euro vergi sonrası zarar açıklamıştı. Ryanair’in Londra Borsası’nda işlem gören RYA kodlu hisseleri yükseldi.

Cuma günü en son 16,74 pound olan RYA hisseleri, Eylül çeyreğine ilişkin sonuçların yayımlandığı güne 16,47 euro ile başladı.
Ryanair Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 12.30’da yüzde 0,80 artıda fiyatlanırken gün içi hareket aralığı 15,77 – 17,09 euro oldu. 5 günlük getiri yüzde 5,2 olurken bir yılda yüzde 35 oranında arttı.

Bu yaz Avrupalı rakiplerinden daha fazla uçuş gerçekleştiren İrlandalı havayolu, Eylül ayında sona eren üç aylık dönemde 225 milyon euro kâr açıkladı.

Rakam pandemi seyahatler vurmadan önce Ekim-Aralık 2019‘dan bu yana ilk üç aylık kârı işaretledi. Ancak 31 Mart’ta sona erecek mali yıl için 100 milyon ila 200 milyon euro zarar öngördü.

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, mali yılın geri kalanının zorlu olacağını belirtirken kış boyunca fiyatları düşük ve yolcu sayılarını yüksek tutmanun 2022 yazına kadar yolcu sayılarında ve bilet fiyatlarında Ryanair’i çok güçlü bir toparlanma için güçlü bir şekilde hazırlayacağını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu