Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’ya Göre Nükleer Savaş Riskleri Minimumda Tutulmalı!

Rusya’nın nükleer savaş söylemleri bu hafta gündemden düşmezken gelen yeni açıklama gerilimi azaltacak nitelikte. Ayrıntılar haberde;
Rusya’ya Göre Nükleer Savaş Riskleri Minimumda Tutulmalı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili bugün yaptığı açıklamada, Rusya’nın nükleer savaş risklerinin minimumda tutulması ve nükleer güçler arasındaki herhangi bir silahlı çatışmanın önlenmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Aktarılan bilgilere göre Rus dışişleri bakanlığının nükleer silahların yayılmasını önleme başkanı olan Vladimir Yermakov, tüm nükleer güçlerin nükleer savaşı önlemeye yönelik resmi belgelerde ortaya konan mantığa bağlı kalması gerektiğini belirtti.

Yermakov ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Asla serbest bırakılmaması gereken nükleer savaş riskleri, özellikle nükleer güçler arasında herhangi bir silahlı çatışma önlenerek, minimumda tutulmalıdır. Rusya bu anlayışı açıkça takip ediyor.”

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Batı’nın Ukrayna üzerinde artan nükleer çatışma risklerini hafife almaması gerektiğini yönünde konuşmuş ve tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

Ancak daha sonra ABD, Moskova’nın söylemlerinde bir tırmanışa rağmen Rusya’nın nükleer silah kullanma tehdidi olduğuna inanmadığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan ABD’nin Rusya Büyükelçisi, dün Moskova’dan yaptığı açıklamada ABD’nin nükleer şantaja boyun eğmeyeceğini ve Putin’in yenilmesi için her şeyin yapılacağını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın