Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’ya Göre Nükleer Savaş Riskleri Minimumda Tutulmalı!

Rusya’nın nükleer savaş söylemleri bu hafta gündemden düşmezken gelen yeni açıklama gerilimi azaltacak nitelikte. Ayrıntılar haberde;
Rusya’ya Göre Nükleer Savaş Riskleri Minimumda Tutulmalı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili bugün yaptığı açıklamada, Rusya’nın nükleer savaş risklerinin minimumda tutulması ve nükleer güçler arasındaki herhangi bir silahlı çatışmanın önlenmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Aktarılan bilgilere göre Rus dışişleri bakanlığının nükleer silahların yayılmasını önleme başkanı olan Vladimir Yermakov, tüm nükleer güçlerin nükleer savaşı önlemeye yönelik resmi belgelerde ortaya konan mantığa bağlı kalması gerektiğini belirtti.

Yermakov ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Asla serbest bırakılmaması gereken nükleer savaş riskleri, özellikle nükleer güçler arasında herhangi bir silahlı çatışma önlenerek, minimumda tutulmalıdır. Rusya bu anlayışı açıkça takip ediyor.”

Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Batı’nın Ukrayna üzerinde artan nükleer çatışma risklerini hafife almaması gerektiğini yönünde konuşmuş ve tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

Ancak daha sonra ABD, Moskova’nın söylemlerinde bir tırmanışa rağmen Rusya’nın nükleer silah kullanma tehdidi olduğuna inanmadığını belirtti.

Öte yandan ABD’nin Rusya Büyükelçisi, dün Moskova’dan yaptığı açıklamada ABD’nin nükleer şantaja boyun eğmeyeceğini ve Putin’in yenilmesi için her şeyin yapılacağını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu