Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’nın Petrol ve Doğalgaz Gelirleri Sert Düştü: Yüzde 38

Rusya-Ukrayna savaşının ardından birçok ülkenin Rus petrol ve doğalgazı ithalatını durdurmasıyla Rusya’nın enerji geliri sert düştü. İşte detaylar;
Rusya’nın Petrol ve Doğalgaz Gelirleri Sert Düştü: Yüzde 38
Yorum

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından oldukça sert yaptırımlarla karşı karşıya kalan Rusya’nın enerji kaynaklarından elde ettiği gelir azaldı. Rusya Maliye Bakanlığı, ülkenin petrol ve doğalgaz gelirlerini içeren verileri resmi web sitesi üzerinden paylaştı.

Bilgilere göre Rusya’nın petrol ve doğalgaz gelirleri Ağustos’ta bir önceki aya göre yüzde 20 azalarak 642,7 milyar rubleye geriledi. 2023’ün Ocak-Ağustos dönemini kapsayan süreçteki gelir ise yüzde 38 düştü ve 4,8 trilyon rubleye düştü.

Rusya-Ukrayna savaşından dolayı birçok ülke Rus petrol ve doğalgazı ithalatını durdurdu. Bu karar, savaşın başladığı günden beri ekonomik ve askeri alanda yıpratılmaya çalışan Rusya’nın gelirlerini ciddi seviyede düşürdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu