Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’nın Kovid Bağlantılı Resmi Ölüm Sayısı Acı Tabloyu Gösterdi

Rusya'nın devlet istatistik servisi Rosstat, pandeminin başlangıcından bu yana Kovid-19 bağlantılı toplam ölüm sayısını paylaştı. Detaylar haberde;
Rusya’nın Kovid Bağlantılı Resmi Ölüm Sayısı Acı Tabloyu Gösterdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tüm dünyayı etkileyen ve son dönemde vaka sayılarında artış gözlemlenen Kovid-19 virüsü nedeniyle Rusya’da kaç kişinin hayatını kaybettiği resmi rakamlarla ortaya çıktı.

Devlet istatistik servisi Rosstat’ın Cuma günü yaptığı açıklamaya göre, Nisan 2020’de ülkede pandeminin başlamasından bu yana Kovid bağlantılı toplam 820.307 ölümün kayıt altına alındığı duyuruldu.

Verilere göre Mayıs ayında 7.098 olan Kovid-19 kaynaklı ölümler, Haziran ayında 4.991 kişiye düştü.

Rusya’da Son Yıllarda Ortalama Ölüm Oranı Ciddi Artışta

Reuters hesaplamaları, Rusya’nın Nisan 2020 ile Haziran 2022 arasında, 2015-2019’daki ortalama ölüm oranına kıyasla 965.000’den fazla aşırı ölüm kaydettiğini gösteriyor.

Bu sayı Haziran ayında azaldı, çünkü bu dönemde ortalamadan yaklaşık 9.900 daha az insanın ölümü gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

Bazı epidemiyologlar, bir pandeminin gerçek etkisini değerlendirmenin en iyi yolunun aşırı ölümleri hesaplamak olduğunu söylüyor.

Günlük Koronavirüs Vaka Sayıları Endişe Verici

Rusya, geçtiğimiz Perşembe günü 11.515 yeni günlük koronavirüs vakası bildirmiş ve bunun 13 Nisan’dan bugüne kadarki en yüksek rakam olduğu belirtilmişti.

Hükümet ve sağlık yetkilileri bu ayın başlarında, virüsten ölümlerde istikrarlı bir düşüşe atıfta bulunarak, maske takma zorunluluğu da dahil olmak üzere Kovid-19’un yayılmasıyla mücadele için tüm kısıtlamaları sona erdirme kararı almıştı. Ancak yetkililer durumun kötüleşmesi halinde yeniden kısıtlayıcı tedbirlerin alınmasının gündeme gelebileceğinin altını çizmişti.

Ayrıca Güney Afrika’nın sağlık düzenleyicisinden Perşembe günü yapılan açıklamaya göre, bir bireyin ölümü ile Johnson & Johnson’ın Kovid-19 aşısı arasında nedensel bir bağlantı olduğu bildirilmişti. Ülkede böylelikle ilk kez Kovid-19 aşısıyla doğrudan bağlantı bir ölüm vakası duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın