Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan Türk Domatesi Kararı!

Türkiye'nin domates ihracatında önemli bir ülke olan Rusya, kotanın artırılmasına yönelik karar verdi. Detaylar haberde...
Rusya’dan Türk Domatesi Kararı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya, Türkiye’nin en fazla sebze meyve ihracatı gerçekleştirdiği ülke olarak ilk sırada yer alıyor. Özellikle domates alımında önemli bir ülke konumunda. Hal böyleyken her iki ülkenin liderlerinin domates ihracatı kotasının yükseltilmesine dair aldığı karar resmileştirildi.

Haber 7’de yer alan habere göre Rusya Tarım Bakanlığı konuya yönelik kararname taslağı üzerindeki çalışmalarını tamamladı.

Domates İhracatı Kotası Yükseltildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nisan ayında gerçekleştirdiği görüşme doğrultusunda domates ihracatında kotanın 350 bin tondan 500 bin tona çıkarılmasını öngören kararname taslağının çalışması sona erdi.

Söz konusu taslakta Türkiye’den çeşitli gıda ürünlerinin ithalatının yasaklanmasına ilişkin kararnamede değişiklik yapılması öngörüldü. Bunun yanında Türk domatesinin Rusya’ya ithalatında izin verilen kotanın 500 bin ton olarak belirlenmesi önerildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu