Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan AB’nin 11’inci Yaptırım Paketine Karşılık Geldi

Rusya, AB'nin 11. yaptırım paketine karşı hamlede bulunarak kara listesini genişletti. Detaylar haberde...
Rusya’dan AB’nin 11’inci Yaptırım Paketine Karşılık Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa Birliği (AB) Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’ya karşı yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda AB bugün Rusya’ya yönelik yaptırımların delinmesini önleyecek ve ilave kısıtlayıcı tedbirler getirecek 11’inci yaptırım paketini onayladığını açıkladı. AB’nin bu hamlesine karşı Rusya’dan da karşılık geldi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 11. yaptırım paketinin onaylanmasının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin uluslararası hukuksal yetkilerini sabote eden yasadışı eylemler olduğu belirtildi.

Bu eyleme karşı Rusya’ya girişleri yasaklanan AB yetkililerinin yer aldığı listenin genişletildiği duyuruldu.

Açıklamada listeye yeni eklenen isimler açıklanmazken listenin yeni kısmının, AB’nin Ukrayna’ya askeri yardım gönderilmesiyle ilişkili kurumlarının yetkilileri ile Rusya’ya karşı yaptırım uygulanmasından sorumlu kişileri içerdiği bildirildi.

Rus yetkililer ayrıca listeye ‘Rusya’ya karşı cephe alınması ajandasıyla hareket eden AB ülkeleri parlamenterlerinin de eklendiğini kaydetti.

AB’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırım paketi kapsamında Rusya’ya gönderilmesi yasak olan ürün ve teknoloji satış, tedarik, transfer veya ihracatını 3’üncü ülkelere yönelik olarak kısıtlanabilecek.

Ayrıca söz konusu pakete Rusya’nın askeri ve endüstriyel kompleksini doğrudan destekleyen 87 kuruluş dahil edilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu