Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya’da Asker Alımlarında Üst Yaş Sınırı Kaldırıldı

Rusya parlamentosundan çıkan karar ile askere alınması için gereken üst yaş sınırı kaldırılmış oldu.
Rusya’da Asker Alımlarında Üst Yaş Sınırı Kaldırıldı
HABER GİRİŞ

Rusya, Ukrayna’nın farklı bölgelerinde saldırılara devam ederken, ordu düzenine dair yeni bir değişiklik gerçekleştirdi. Parlamento, Ukrayna’da verilen ağır kayıpların ortasında, orduda sözleşmeli hizmet için üst yaş sınırını kaldıran yasayı onayladı.

Devlet Duma’sındaki milletvekilleri, üst meclis olan Federasyon Konseyi ile kısa bir süre sonra onay vererek, tasarıyı tek bir oturumda onayladı. Tasarının yasalaşması için artık Devlet Başkanı Vladimir Putin’in imzası gerekiyor.

Devlet Duma sözcüsü Vyacheslav Volodin, “Bugün, özellikle silahlı kuvvetleri güçlendirmemiz ve Savunma Bakanlığı’na yardım etmemiz gerekiyor. Yüksek Komutanımız, silahlı kuvvetlerimizin kazanması için her şeyi yapıyor ve bizim de yardım etmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Şu anda, Rus ordusuna profesyonel asker olarak yalnızca 18-40 yaşlarındaki Ruslar ve 18-30 yaşlarındaki yabancılar katılabiliyor. Yeni düzenleme ile üst yaş sınırı kaldırılmış olacak. Rusya 24 Şubat’ta başlattığı savaş sonrası Ukrayna’da önemli kayıplar verdi.

Savunma bakanlığı 25 Mart’ta, 1.351 Rus servis personelinin öldürüldüğünü ve 3.825 kişinin yaralandığını açıklamıştı. O zamandan beri zayiat rakamlarını güncellenmedi.

GCM Yatırım Banner

Hem Ukraynalı hem de Batılı istihbarat yetkilileri, Rusya’nın Ukrayna’daki kayıplarının o sırada önemli ölçüde daha yüksek olduğunu ve Mart ayından bu yana keskin bir şekilde arttığını bildiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.