Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Yaptırımlar Sonrası DTÖ Stratejisini Değiştirecek

Devlet Başkanı Putin, Dünya Ticaret Örgütü ile ilgili stratejilerinde güncelleme yapacaklarını söyledi. Detaylar haberde...
Rusya Yaptırımlar Sonrası DTÖ Stratejisini Değiştirecek
HABER GİRİŞ

Rusya’nın Şubat sonunda Ukrayna’ya yönelik başlattığı askeri operasyon sonrası, Batılı ülkeler ağır ekonomik yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlar Rusya’nın geleceğe dair politikalarında değişiklik yapmasına neden oluyor. Bu minvalde yeni bir gelişme daha yaşandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Batılı devletler tarafından Rus şirketlerine yönelik haksız kısıtlamaların Dünya Ticaret Örgütü kurallarına aykırı olduğunu söyledi ve Rusya’nın DTÖ’deki stratejisini 1 Haziran’a kadar güncelleyeceğini belirtti.

Ülkenin metal endüstrisiyle ilgili bir hükümet toplantısında konuşan Putin, Batılı ülkelerin Rusya’nın metal, çelik sac ve diğer ürünleri üretmek için gerekli bileşenleri satın almasını yasakladığını söyledi.

Putin: Avrupa DTÖ İlkelerine Aykırı Hareket Ediyor

Putin bu yaptırımların, Avrupalı ​​meslektaşların bağlılıklarını sürekli olarak yineledikleri DTÖ ilkelerine aykırı olduğunu belirtti.

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov ise, Rus metal şirketlerinin dost olmayan ülkelerin düşmanca tavırlarına maruz kaldığını ve bununla mücadele etmek için bir plan hazırlayacaklarını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Rusya ekonomisi, Batılı ülkeler tarafından 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik askeri harekat nedeniyle ağır ekonomik yaptırımlara maruz kalıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın