Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya, Ukrayna’da Sürecek Saldırılar için Yeni Birlikler Gönderiyor

İngiltere istihbaratına göre, Rusya gelecekteki saldırılara hazırlanmak için ülkenin dört bir yanından yedek kuvvetlerini Ukrayna’ya yaklaştırıyor.
Rusya, Ukrayna’da Sürecek Saldırılar için Yeni Birlikler Gönderiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın gelecekteki saldırılara hazırlanmak için ülkenin dört bir yanından yedek kuvvetlerini Ukrayna’ya yaklaştırıyor.

Moskova, askerlerini Ukrayna’nın güneyindeki işgal altındaki bölgelerden çekme planı olmadığını ve tüm Donbas bölgesindeki Ukrayna kuvvetlerini dağıtacağını bildirdi.

Bakanlık açıklamasında, “Rusya, ülkenin dört bir yanından yedek kuvvetlerini hareket ettiriyor ve gelecekteki saldırı operasyonları için onları Ukrayna yakınlarında bir araya getiriyor” ifadelerine yer verildi.

Rusya’nın uzun zamandır oradaki tankları ön saflardaki piyade nakliye rollerinin çoğu için uygun olmadığı ve ordunun ekipman sorunlarıyla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Rusya’nın Çekilme Planı Bulunmuyor

Rus kuvvetleri Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’ın vurmaya devam ediyor. Rusya’nın Birleşik Krallık büyükelçisi Andrei Kelin, birliklerinin son birkaç ayda işgal ettikleri güney kıyı bölgelerini terk etme planları olmadığını söyledi. Bun bölgeler arasında Avrupa’nın en büyük nükleer santraline ev sahipliği yapan Kherson, Mykolaiv ve Zaporizhzhia yer alıyor.

Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi’nden Oleksiy Danilov, Ukrayna kuvvetlerinin Batılı ülkelerden gelen gelişmiş silahların yardımıyla bazı bölgelerde Rusya’nın ilerlemelerini yavaşlatabiliyor. Yine de Ukrayna’nın daha fazla silaha ihtiyacı olduğunu belirtti.

Yardım paketinin yeni ayrıntılarını paylaşmak için isminin açıklanmaması koşuluyla konuşan üst düzey bir Savunma yetkilisine göre, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimi Ukrayna için 400 milyon dolar değerinde yeni bir güvenlik yardım paketi duyurmaya hazırlanıyor.

Yetkili en son güvenlik yardımının, savaşta halihazırda konuşlandırılmış sistemlerin ve yeni silahlardan oluşacağını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, savaşın devam edeceğinin sinyalini vermişti.

Putin savaşın daha yeni başladığını belirterek, Ukrayna’ya destek sağlayan Batılı ülkelere meydan okumuş ve onları cepheye davet etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu