Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya-Ukrayna Arasındaki Esir Değişiminde 41 Kişi Daha Kurtarıldı

Rusya ile Ukrayna arasında esir takası sürerken, bugün 28’i asker olmak üzere 41 değişim daha yapıldı.
Rusya-Ukrayna Arasındaki Esir Değişiminde 41 Kişi Daha Kurtarıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 72 gündür devam ederken, çatışma bölgesinden sivil tahliyeleri de sürüyor.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı İrina Vereşçuk, Cuma günü Rusya ile bir esir değişiminin daha gerçekleştiğini açıkladı. 28 asker ve 13 sivil olmak üzere 41 kişinin kurtarıldığını söyleyen Vereşçuk, “Bugün serbest bırakılanların arasında Ukrayna Ortodoks Kilisesi rahibinin olması özellikle sevindirici.” dedi.

Ukrayna tarafından dün yapılan açıklamada, savaşın başından bu yana Rus güçleriyle 9 kez esir değişimi yapıldığı belirtildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak ise bugün yaptığı açıklamada Mariupol bölgesinde yer alan Azovstal çelik fabrikasında kalan 500 sivilin daha kurtarıldığını açıkladı.

Ukrayna’da 70 Gemi Denize Açılamıyor

Rusya’nın saldırısıyla başlayan savaş Ukrayna’da hayatı durma noktasına getirirken, gemi trafiğinde yaşanan aksaklık diğer ülkeler için tedarik zinciri aksamalarını doğuruyor.

Ukrayna Altyapı Bakan Yardımcısı Yuriy Vaskov, video şeklinde yaptığı açıklamada ülkedeki limanlarda yaklaşık 70 geminin bloke edildiğini söyledi.

70 geminin denize açılmasının imkansız olduğunu ifade eden Vaskov, “Mürettebatla ilgili durum Mariupol’da en kötüydü, çünkü diğer limanlarda mürettebat karadan tahliye edilebildi.” dedi.

Mariupol Limanı’nda ise 6 yabancı geminin bloke edilmiş durumda olduğunu bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu