Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Seçim Sonucunu Yorumladı: İlişkilerimiz Daha da İlerleyecek

Türkiye seçimlerini yakından takip eden Rusya’dan sonuçlara ilişkin açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü, Ankara-Moskova ilişkilerinin derin bir boyut kazanacağını duyurdu.
Rusya Seçim Sonucunu Yorumladı: İlişkilerimiz Daha da İlerleyecek
HABER GİRİŞ

Türkiye genelinde yapılan seçimlere ilişkin Rusya’dan değerlendirme geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, cumhurbaşkanı belirsizliğinin sürdüğü ortamda Ankara-Moskova ilişkilerinin ne yönde şekilleneceğine ilişkin bilgi verdi.

Basın toplantısında Türkiye seçimlerini ele alan Peskov, gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, yurttaşların seçimlerine saygı duyacakları mesajını verdi.

İki ülke arasında her alanda yürütülecek olan iş birliğinin büyüyüp derinleşeceğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Bizi enerji, turizm, ticaret, tarım, karayolu taşımacılığı, havayolu taşımacılığı ve benzeri gibi çeşitli alanlarda karşılıklı faydaya dayanan çok geniş bir iş birliği birbirine bağlıyor. Gerçekten karşılıklı fayda sağlayan bu iş birliği hem Türk halkının hem de Rus halkının çıkarlarını kesinlikle karşılıyor.”

Türkiye Seçimleri Şeffaf Halde Yürütebilir

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Rusya’nın seçimlere müdahale ettiği yönündeki iddialarına yanıt niteliğinde açıklamalarını sürdüren Peskov, Türkiye’de seçim sürecinin şeffaf halde yürütülebileceğine inandıklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Amerika’nın seçimlere müdahale edebilme ihtimalini de yorumlayarak, “Türkiye olgun bir demokrasi, güçlü egemen bir ülke ve elbette adil, demokratik seçimleri, şeffaf seçimleri sağlayabilecek ve her türlü yasa dışı eylemi önleyebilecek güçte. Bundan şüphe duymuyoruz” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.