Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İsviçre TL’ye Sırt Çevirdikten Sonra Rusya’dan Rövanş Geldi

Türkiye'deki seçim gününe kadar TL işlemlerini askıya alan İsviçreli Swisquote’nin ardından Rus devlet bankasından karşı atak geldi.
İsviçre TL’ye Sırt Çevirdikten Sonra Rusya’dan Rövanş Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

İsviçreli bankacılık hizmetleri şirketi Swisquote’nin Türk lirası ile olan işlemlere tedbir kararı almasından sonra Rusya’dan gelen haberde TL’nin yıldızı parladı. Rus bankalarının TL işlemlerine yönelmesiyle birlikte kamu bankalarından da benzer atak geldi.

Rus devlet bankası Gazprombank’ın Türk parası ile işlemleri başlatacağı öğrenildi.

Türk parası ile transferleri başlatan Gazprombank’ın bu hamlesi, Ankara-Moskova ilişkilerinin daha da yoğunlaşmasının göstergesi olarak görülüyor.

Gazprombank’ın aldığı son kararla, Ukrayna topraklarını ilhak ettiği için mali yaptırımların öznesi olan Rusya’nın kendisine sırt çevirmeyen ülkelerden olan Türkiye ile ekonomik ilişkilerini devam ettirmede ısrarcı olduğu yorumu yapıldı.

Uzmanlar, Türkiye’ye yönelen yüksek turist ve göçmen sayısı başta olmak üzere, iki devlet arasında artan ticari ilişkiler için bankanın TL işlemlerine yönelmesini normal görüyor. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu