Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Swisquote’tan Müşterilerine TL Uyarısı

İsviçreli bankacılık hizmetleri şirketi Swisquote, Türkiye'deki seçimlere az bir süre kala müşterilerine TL işlemlerine yönelik uyarıda bulundu. Detaylar haberde...
Swisquote’tan Müşterilerine TL Uyarısı
YAYINLANMA ZAMANI

İsviçre merkezli banka Swisquote’un, müşterilerine gönderdiği notta Türk Lirası işlemlerine yönelik açıklaması dikkat çekti. Söz konusu not Bloomberg tarafından görüldü.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre İsviçreli bankacılık hizmetleri şirketi, 14 Mayıs’taki Türkiye seçimlere yönelik riskleri azaltmak için 5 Mayıs’tan itibaren lira işlemlerini askıya alacağını kaydetti.

Banka tarafından gönderilen yazıda piyasa dalgalanmasına bağlı riskleri azaltmak için TL pozisyonlarının 5 Mayıs’a 17:00 CET) kadar kapatılması istendi.

Swissquote, bu kapanış saatinden sonra kalan tüm açık pozisyonları kapatacak.

Bunun yanında banka 5 Mayıs gün sonundan 15 Mayıs gün sonuna kadar lira ile bağlantılı paritelerde herhangi bir fiyat akışı sağlamayacağını da ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın