Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Referandum Planlarken Ukrayna Taarruza Geçti!

Rusya, bugün yaptığı açıklamada Ukrayna'nın Tokmak şehrini tamamen bombaladığını bildirdi. Habere dair detaylar aşağıda;
Rusya Referandum Planlarken Ukrayna Taarruza Geçti!
HABER GİRİŞ

Rusya’nın meclis üyesi Vladimir Rogov bugün yaptığı açıklamada, Ukrayna kuvvetlerinin Tokmak’ı vurarak bazı sivil tesisleri yok ettiğini söyledi.

Bu gece Ukrayna kuvvetlerinin Tokmak’ı yoğun bombardımana maruz bıraktıklarını söyleyen Rogov, halktan can kaybının olmadığını duyurdu.

Hasar gören tesislerin sayısının ve yıkımın niteliğinin tespit edildiği aktarıldı.

Tokmak, yaklaşık 30 bin kişilik nüfusa sahip küçük bir şehir. Melitopol’ün 60 km kuzeydoğusunda ve muharebe hattından 40 km uzaklıkta bulunuyor.

Rogov: Referandum Yaklaştıkça Zelenskiy Rejimi Saldırısını Artıracak!

Yetkili Rogov, Zaporijya Bölgesi’ne yönelik saldırıların Rusya’ya katılım konusundaki referandum günü yaklaştıkça artacağını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin rejiminin kesinlikle askeri provokasyonlar gerçekleştireceğini yineleyen Rogov, kurtarılmış topraklara saldırıların beklendiğini ekledi.

Mart ayından bile çok daha fazla bombardımanın olduğuna dikkat çeken yetkili, şu an roketlerin çok güçlü bir şekilde taarruzda olduğunu vurguladı.

Rus yetkili, Kiev’in en üst düzeyde referandumu bozmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğini ifade etti. Özellikle bir numaralı görevlerinin insanları bölgeden uzaklaştırmak ve sonrasında referanduma katılım olmadığını göstermeye çalışmak olduğunun altını çizdi.

Vladimir Rogov sözlerinde Zelenski ordusunun sadece savunma için eğitildiğine ve rejiminden ne kadar tehdit duyulursa duyulsun başarılı olamayacaklarına işaret etti.

Rusya Zaporijya Bölgesi için Referandum Kararnamesi

Doğrudan çatışmanın Ukrayna’ya göre olmadığını söyleyen Rogov, dün yaptığı açıklamada Zaporijya topraklarının Ukrayna’yı sonsuza kadar terk ettiğini söylemişti.

Zaporijya Bölgesi’nin Rusya ile birleşmeye doğru ilerlediğini ve geri dönüşün olmadığını ifade etmiş, Ukrayna’nın Zaporijya Bölgesi’ni Rusya ile özdeşleştirmeye başlamasını tavsiye etmişti.

Bölgenin birleşme için referanduma doğru gittiğini söyleyen Rogov, referandumun Eylül ayında yapılabileceğini vurgulamıştı.

Zaporijya Bölgesi’ne Moskova tarafından atanan Başkan Evgeniy Balitsky, dün bölgenin Rusya’ya katılımı amacıyla referandum yapılmasına ilişkin kararnameyi imzalamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın