Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Müzakerelerin Başlaması Durumunda Daha Sert Olacak

Rusya’nın müzakere heyetinde yer alan bir isim, Ukrayna ile görüşmelerin tekrardan başlaması durumunda şartların çok daha ağır olacağını söyledi.
Rusya Müzakerelerin Başlaması Durumunda Daha Sert Olacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş beş aya yakın zamandır devam ederken, ateşkes adına herhangi bir ışık görülmüyor. En son İstanbul’da bir araya gelerek barış görüşmesi yapan heyetler, o tarihten bu yana yeni bir adım atmadı.

Ukrayna ile müzakerelere katılan Rusya’nın Liberal Demokrat Parti (LDPR) lideri Leonid Slutsky, bu konu hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Rus heyetinin bir üyesi olan Slutsky, Ukrayna ile müzakerelerin yeniden başlaması halinde ülkesinin zamanlama ve içerik açısından çok daha sert koşullar ortaya koyacağını söyledi.

Müzakerelerin yeniden başlaması durumuna ilişkin olarak “Bugün bizim tarafımızdaki koşullar, hem askerden arındırma hem de gazdan arındırma konusunda daha çetin ve bunların uygulanması zamanında daha sert olacak.” ifadesini kullandı.

Bu zamana kadar Kiev yetkililerinin müzakereleri sürdürmek için herhangi bir çaba göstermediklerini söyledi.

Rusya, Müzakerelerin Durmasında Ukrayna’yı Suçlamıştı

Rusya, 24 Şubat’ta Ukrayna’ya askeri operasyon başlattıktan hemen sonra iki ülke arasında müzakereler başlamıştı. Ancak birkaç görüşmenin ardından barış görüşmeleri askıya alındı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, geçen ay yaptığı açıklamada, müzakerelerin ABD’nin talimatı yüzünden durduğunu söylemişti. Görüşmeyi ilk isteyen tarafın Ukrayna olduğunu, Rusya’nın kabul ettiğini fakat daha sonra karşı tarafın sürekli fikir değiştirdiğini belirtti.

Rusya Federasyonu Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko ise müzakerelerin ancak Rusya’nın şartlarının kabul edilmesi halinde mümkün olacağını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu