Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Maliye Bakanı: Türkiye ile İş Birliğine Devam Edeceğiz

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, Türkiye ile yakın bağların olduğunu vurgulayarak gelecekte devam edeceğine dair mesaj verdi. Detaylar haberde...
Rusya Maliye Bakanı: Türkiye ile İş Birliğine Devam Edeceğiz
HABER GİRİŞ

Türkiye ile yakın ilişki kuran Rusya’nın ekonomik bağlamda iş birlikleri de dikkat çekiyor. Türkiye’yi gaz merkezi haline getirme çalışmaları olan Rusya’dan, ekonomik ilişkilere yönelik değerlendirme geldi.

St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu 2023’te (SPIEF 2023) konuşan Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, önemli mesajlar verdi.

“Türkiye ile Yakın Bağlarımız Devam Edecek”

Bakan Siluanov, Türkiye ile iş birliği perspektifine dair değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin, Rusya’nın ticari ve ekonomik ortağı olduğunu anımsattı.

Siluanov, Türkiye’nin sadece Rusya’ya yönelik olarak değil tüm dünyada uygulanan ekonomik kısıtlamalara karşı ne kadar mücadeleci olduğunu söyledi.

Türkiye’yle yakın bağların olduğunu vurgulayan Siluanov, bunun gelecekte devam edeceğini kaydetti. Bu gelişmelerin öncesinde Rusya’nın enerji şirketi Gazprom’dan gaz merkezine yönelik açıklama gelmişti.

GCM Yatırım Banner

Gazprom’un, yıllık raporunda Ekim 2022’den beri Türk ortakları ile Türkiye’de bir gaz merkezi oluşturulması üstünde çalışmakta olduğu ifadeleri yer almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın