Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya, İran’ın İthalatta Kripto ile Ödeme Hamlesini Takip Ediyor

Rusya Başbakanı, dijital varlıkların ithalat ve ihracatta ödeme yöntemi olarak kullanılmasının iyi bir fırsat olabileceğini söyledi. Detaylar şu şekilde...
Rusya, İran’ın İthalatta Kripto ile Ödeme Hamlesini Takip Ediyor
HABER GİRİŞ

Kripto paraların geleneksel alanlarda kullanılmasına yönelik ilgi her geçen gün artıyor. Rusya bir süredir kripto paraları nasıl düzenleyeceğine dair araştırmalar içerisinde. Ülkenin başbakanı yakında ithalat için kripto paraların kullanılabileceğinin işaretini verdi.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, dijital varlıkların benimsenmesinin sınır ötesi ödemeler için güvenli bir alternatif olarak gerekli olduğunu söyledi. Mişustin, dijital varlıkların ithalat ve ihracat için kesintisiz ödemeler sağlamak için iyi bir fırsat sağladığını sözlerine ekledi.

Rus politikacı, finansal kurumların teknolojik altyapı bağımsızlığını ve siber güvenliğini sağlamanın önemine de dikkat çekti.

‘Kripto Ticarete Güvenli Alternatif Olabilir’

Dijital varlıkların benimsenmesi de dahil olmak üzere yenilikçi alanların yoğun bir şekilde geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Misuştin, bunun yurt dışından mal tedariki ve ihracat için kesintisiz ödeme garantisi verebilen tüm taraflar için güvenli bir alternatif olduğunu söyledi.

Rusya Başbakanının sözleri, İran’ın geçtiğimiz günlerde, ithalat ödemelerinde kripto para kullanma kararı almasının ardından geldi. Rus makamları daha önce uluslararası ödemeler için kriptoyu değerlendirmişti.

GCM Yatırım Banner

Mayıs ayında, Rusya Maliye Bakanlığı Maliye Politikası Bölümü başkanı Ivan Chebeskov, otoritenin kripto ödemelerini dahil etme olasılığını değerlendirdiğini söylemişti. Uluslararası yerleşimler için işlemlerde dijital para birimleri kullanma fikrinin aktif olarak tartışıldığını belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.