Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Gerçek Dışı Suçlamaların Hedefi Haline Geldi

Rus büyükelçiden tahıl çaldıkları iddialarına yanıt geldi. ABD Büyükelçisi Antonov, ülkesine dair oluşan spekülasyonlara bir son vermenin zamanı geldiğini söyledi.
Rusya Gerçek Dışı Suçlamaların Hedefi Haline Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya’nın Ukrayna’daki operasyonlarının bir sonucu olarak ortaya çıkan tahıl sorununda, tartışmalara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Batılı ülkeler ve Ukrayna, Rusya’yı gıda krizine sebep olduğu gerekçesiyle suçlarken, Rus tarafından aynı şekilde karşı suçlamalar geliyor.

Rusya’nın ABD Büyükelçisi Anatoly Antonov ise Rusya’nın Ukrayna’dan tahıl çaldığı yönünde çıkan iddiaları yanıtladı. Basında çıkan bu haberlerin asılsız olduğunu söyleyen büyükelçi, bu tür temelsiz suçlamaları kategorik olarak reddettiklerini belirtti.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sözcüsü Stephane Dujarric’in, bu ay başında dile getirdiği iddialar hakkında herhangi bir kanıtı olmadığını açıkça belirttiğini sözlerine ekledi.

Rusya’nın küresel gıda güvenliğini kasıtlı olarak bozmak, Ukrayna’nın deniz yoluyla tarım ihracatını engellemek ve ekimleri engellemeye yönelik adımlar atmakla suçlandığını söyledi.

Rusya’nın gerçeklikle ilgisi olmayan suçlamaların hedefi haline geldiğini belirten Antonov, bu spekülasyonlara bir son vermenin zamanının geldiğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) şu an için dünyada fiziksel gıda sıkıntısı olmadığı yönündeki bilgilerini hatırlatan Antonov, tarımsal sanayi ürünlerinin dağıtımı ve tüketicilere ulaştırılması ile ilgili sorunlar olduğuna dikkat çekti.

Rusya Tarım Bakanı Dmitry Patrushev ise St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’nda (SPIEF) yaptığı konuşmada, 130 milyon ton üretim bekledikleri tahılı, sadece kendileri engel koymayan, dost ülkelere ihraç edeceklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın