Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Enerji Bakanı Şulginov’dan Gaz Merkezi Açıklaması

Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov, Türkiye'nin gaz merkezi haline getirilmesine yönelik açıklama geldi. Detaylar haberde...
Rusya Enerji Bakanı Şulginov’dan Gaz Merkezi Açıklaması
Yorum

Rusya’nın enerji şirketi Gazprom’un yıllık raporunda Türkiye’de gaz merkezi oluşturulmasına yönelik çalışmaların olduğuna dair ifadelerin yer aldığı paylaşılırken bugün Rusya Enerji Bakanı Nikolay Şulginov’dan konuya yönelik açıklama geldi.

St. Petersburg Ekonomik Forumu’nda İzvestiya gazetesine demeç veren Bakan Şulginov, Türkiye’de deprem nedeniyle bir trajedi yaşandığını o zaman gaz dağıtım merkezini konuşmanın sırası olmadığını söyledi. Bu konuyu ele alışının yeni bir düzeye ulaşacağını aktardı.

Projenin gerçekleştirilmesiyle ilgili aşamaların hızlanmasını beklediklerini dile getirdi.

Bu gelişmelerin öncesinde Rus enerji şirketi Gazprom’un yıllık raporunda konuya dair gelişmeler bahsedilmişti. Rusya tarafının, gaz merkezi oluşturulmasına ilişkin kendi konseptini, merkezin parametreleri ile işleyiş prensiplerini Türk tarafına ilettiği bildirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu