Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya: Almanya, Ukrayna’ya Silah Gönderme Riskinin Farkında Değil

Rus diplomat Maria Zakharova, Alman yetkililerin Ukrayna'ya silah pompalamanın risklerinin hala farkında olmadığını ifade etti. Detaylar haberin devamında;
Rusya: Almanya, Ukrayna’ya Silah Gönderme Riskinin Farkında Değil
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, bugün düzenlediği basın toplantısında Berlin yönetiminin, Kiev rejimine silah pompalamanın içerdiği riskler konusunda tam bir farkındalık eksikliği sergilediğini söyledi.

Berlin’in, Ukrayna’nın Rusya topraklarındaki hedefleri vurmak için uzun menzilli füzeler kullanma olasılığından pervasızca söz etmesine dikkat çekti.

Zakharova: Berlin Yönetimi Henüz Farkında Değil

Zakharova, Alman Federal Meclisi Savunma Komitesi Başkanı Marie-Agnes Strack-Zimmermann’ın, Ukrayna’nın Rusya topraklarındaki hedeflere yönelik saldırılarında Almanya’nın Taurus seyir füzesinin kullanılmasını meşrulaştıran son açıklaması hakkında yorum yaptı.

Bu tür bir açıklamanın “Berlin’in, suçlu Kiev rejimine pervasızca silah pompalamasının ne gibi sonuçlar doğurabileceğini henüz anlamadığını” gösterdiğini söyledi.

Rus diplomat bu bağlamda Alman yönetiminin tarihten aldığı dersleri unutmuş göründüğünden yakındı.

GCM Yatırım Banner

“Berlin, İkinci Dünya Savaşı sırasında Ukraynalı milliyetçiler ile Hitlerci Üçüncü Reich arasında yaygın olarak kabul edilen iş birliği gerçeğini inkar ediyor.” ifadesini kullandı.

Konuya dair açıklamasının devamında, Nazizm’in rehabilitasyonunun şu anda Almanya’da tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Almanya’nın Ev Sahipliğini de Eleştirdi

Zakharova, ayrıca Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) çerçevesinde düzenlenen konferanslarda Almanya’nın ev sahibi olarak yükümlülüklerini yerine getirmemesini dikkate alacağını söyledi.

“Alman makamlarının, Berlin’in gelecekte çok taraflı etkinliklerin planlanmasını gerektiği şekilde sağlama kabiliyeti konusunda şüphe uyandıran bu davranışını kabul edilemez buluyoruz.” şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın