Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya, 287 İngiliz Milletvekiline Yaptırım Uyguladı

Rusya’dan İngiltere’ye misilleme! İngiliz Avam Kamarası’nın 287 üyesinin Rusya’ya girişine yasak getirildi.
Rusya, 287 İngiliz Milletvekiline Yaptırım Uyguladı
HABER GİRİŞ

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İngiltere hükümetinin 11 Mart’ta açıkladığı yaptırımlar hakkında, misilleme niteliğindeki kararını duyurdu.

Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Dumasının 386 milletvekilinin yaptırım listesine dahil edildiği hatırlatıldı. Bu adıma cevaben Rusya’nın İngiliz Parlamentosu Avam Kamarası’nın 287 üyesine kişisel kısıtlamalar getirdiği açıklandı.

Bu kişilerin bundan sonra Rusya’ya girmesine izin verilmeyeceği söylendi. Söz konusu isimlerin Londra’da Rus karşıtı yaptırım araçlarının oluşturulmasında en aktif rolü üstlendikleri, Rus düşmanı histerinin temelsiz kamçılanmasına katkıda bulundukları ifade edildi.

Açıklamada, “İngiliz parlamenterlerin ağzından çıkan düşmanca söylemler ve abartılı suçlamalar, yalnızca Londra’nın ülkemizi ve uluslararası izolasyonunu şeytanlaştırmayı amaçlayan düşmanca gidişatına göz yummakla kalmıyor, aynı zamanda Rusya ile karşılıklı saygıya dayalı diyaloğun muhalifleri tarafından temeli baltalamak için kullanılıyor.” ifadesine yer verildi.

Yaptırım listesine alınan bazı isimler ise; Stephen Paul Barclay, David Michael Davis, Charles George Eustice, Christopher Heaton-Harris ve Julian Murray Lewis gibi isimler yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna’ya saldırılarının başından bu yana Rusya’ya çeşitli yaptırımlar uygulaya İngiltere, 13 Nisan’da da 178’i ayrılıkçı olmak üzere toplam 206 kişiye yaptırım uygulamıştı.

Söz konusu isimler arasında Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri’nin Başbakanı ve Hükümet Başkanı olan Alexander Ananchenko ve Sergey Kozlov yer alıyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın