Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya 2024 Yılında O Ülkeler için Turist Vizelerini Kaldırabilir

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Dmitry Vakhrukov, ülkesinin 2024 yılı için bazı ülkelere özel turist vizelerini kaldırabileceğini ifade etti. Detaylar...
Rusya 2024 Yılında O Ülkeler için Turist Vizelerini Kaldırabilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Dmitry Vakhrukov, yaptığı açıklamada Suudi Arabistan, Umman, Bahreyn ve Malezya ülkelerine özel olarak 2024 yılı için turist vizelerinin kaldırılabileceğini ifade etti.

Vakhrukov, bununla ilgili tekliflerin Rusya tarafından bir süre önce ülkelerin muhataplarına iletilmiş olduğunu belirtti.

Vakhrukov 2024’ü İşaret Etti

FTT-2023 Turizm Bölgeleri Forumu çerçevesinde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan isim, bu uygulamanın gerçekleşmesi için önümüzdeki yılı işaret etti.

Açıklamasında, “Önerileri muhataplarımıza çoktan gönderdik. Bu hükümetler arası anlaşmalarla ilgili bir konu. Bunun üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ekonomik Kalkınma Bakanı Maxim Reshetnikov, Eylül ayında yaptığı açıklamada Rusya’nın Kuveyt, Suudi Arabistan, Bahreyn, Umman ve Malezya’dan gelen yolcular için turist vizelerini iptal etmeyi önerdiğini söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Reshetnikov söz konusu uygulamanın bu ülkelerden zengin turistleri ülkeye çekeceğini ifade etmişti.


1 Ağustos’tan bu yana Rusya ve Çin, vizesiz turist grubu değişimine ilişkin hükümetler arası anlaşma çerçevesinde karşılıklı olarak turist gruplarını kabul etmeye hazır durumda bulunuyor.

Rusya ile İran arasında da 1 Ağustos’ta vizesiz grup turizmi başlatılmıştı.

Vakhrukov, Rusya ile Hindistan arasında vizesiz grup seyahati değişiminin ise 2024 yılında gerçekleşebileceğini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.