Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ruslar Ülkeden Çıkış Yolu Arıyor! Bilet Fiyatları Fırladı!

Putin'in kısmi seferberlik ilanından sonra ortalık karıştı. Rus vatandaşlar ülkeden çıkmanın yollarını ararken uçak bileti fiyatları fırladı. İşte detaylar...
Ruslar Ülkeden Çıkış Yolu Arıyor! Bilet Fiyatları Fırladı!
Son Güncelleme: 

Rusya-Ukrayna savaşında sular durulmuyor. Son olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den savaşı daha fazla alevlendirecek hamle geldi. Ülke genelinde kısmi seferberlik ilan etti. Bu durum Rus vatandaşlarda büyük korku yarattı.

Ayrıca Rus parlamentosunun alt kanadı Duma Rusya Federasyonu Ceza Kanununa değişiklik getiren yasayı kabul etti.  Buna göre seferberliğe katılmamanın cezası 5 yıldan 10 yıla çıkarıldı. Hem seferberlik ilanı hem de katılmama halinde hapis cezası olması Rus halkında paniğe neden oldu.

Hal böyle olunca vatandaş Rusya’dan kaçmanın yollarını aradı. Kırım Haber Ajansına göre Google Trends verilerinde Rusya’da en çok aratılan konu başlığı “ Rusya’dan nasıl çıkarım?” oldu.

Google Trends Rusya
Kaynak: Google Trends

Konuya ilişkin bir paylaşım Volodymyr Tretyak adlı bir kullanıcıdan geldi. “Rusya’da Google’dan ‘Ülkeden nasıl çıkılır’ istekleri arttı” notuyla paylaşımda bulundu.

Seferberlik ilanını ardından Moskova- İstanbul uçak bileti fiyatları fırladı. Türk Hava Yolları’nın uçuş seferlerine bakıldığında bilet fiyatlarının 83 bin ruble (25 bin 070,73 TL)  ile 172 bin ruble (51 bin 953,80 TL)  arasında yer aldığı görüldü. Uçak biletleri hızla tükenmeye başladı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı
Türk Hava Yolları Moskova Rusya Uçuş Seferleri
Kaynak: Türk Hava Yolları

Bu gelişmelerin öncesinde Baltık ülkeleri, Rusların Avrupa’ya girişini engellemek için kapılarını kapattığını duyurdu. Bu adımdan sonra Rus vatandaşlarının diğer bir seçeneği Türkiye oldu. Batı’ya yapılacak yolculukların İstanbul aktarmalı olarak gerçekleştirilmesi söz konusu oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu