Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rus Medyası 3. Dünya Savaşı’nın Başladığını İddia Ediyor

Rusya'da devlete ait bir televizyon kanalı, haber bülteninde 3. Dünya Savaşı sürecine girildiğini belirtiyor. Gelişmeler haberde...
Rus Medyası 3. Dünya Savaşı’nın Başladığını İddia Ediyor
HABER GİRİŞ

Rus devlet televizyonu, Ukrayna savaşında donanma gemisinin batmasının ardından 3. Dünya Savaşı’nın başladığını duyurdu. Rusya batan geminin yangın sonrası gerçekleştiğini bildirse de, Ukrayna, Moskova’nın Karadeniz Filosu’nun amiral gemisini Neptün füzesiyle imha ettiğini bildiriyor.

Rus devlet televizyonunda sunucu Olesya Loseva, son zamanlarda yaşanan durumun 3. Dünya Savaşı olarak adlandırılabileceğini belirterek, NATO’ya karşı savaştıklarını söyledi. Skabeyeva, “NATO’nun kendisi olmasa bile kesinlikle altyapısına karşı savaşıyoruz. Bunu kabul etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Skabeyeva’nın konukları da kruvazör Moskva’nın batışının savaş nedeni olduğunu belirterek, buna yanıt olarak Kiev’in bombalanmasını savundular. Başka bir Rus devlet televizyonunda sunucu olan Olesya Loseva da, Batı’nın, Rusya’nın dünya haritasında bile yer almaya layık olmayan bir ülke olduğunu düşündüğünü ve Rusların yeryüzünden silinmesi gerektiğine inandıklarını söyledi.

Rus medyasından 3. Dünya Savaşı söylemleri

Loseva sözlerinin devamında, Batı’nın şu anda Ukrayna’ya milyonlarca silah sağladığını belirtti. 13 Nisan’da Karadeniz’de Rusya’ya ait “Moskova” adlı kruvazör gemisini batmıştı. Ukrayna tarafı Neptün füzesi ile gemiyi vurduklarını belirtirken, Ruslar çıkan yangın sonrası mühimmat patlaması olduğunu ve geminin bu nedenle battığını öne sürmüştü.

GCM Yatırım Banner

Mürettebatta 510 kişinin olduğu bildirilmiş ve bölgedeki diğer gemilere tahliye yapıldığı açıklanmıştı. Moskova kruvazörü, 16 adet 700 kilometrelik menzile sahip gemisavar füzeleri ve S-300 hava savunma füze sistemi ile donatılmış bir gemiydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın