Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rus Diplomat Haberleri Yalanladı: Hiç Umutlanmayın Bekleyin!

Dmitry Medvedev bugün tanklar, silahlar, yüksek hassasiyetli füzeler ve insansız hava araçlarına kadar tüm alanlarda askeri teçhizatın arttığını açıkladı.
Rus Diplomat Haberleri Yalanladı: Hiç Umutlanmayın Bekleyin!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev bugün Rus ordusunun silahlarının azaldığına yönelik iddiaları yalanladı. Aksine, Rusya’daki silah ve özel askeri teçhizat üretiminin arttığını bildirdi.

Yapılan haberlerin Rusya’daki her şeyin bitmiş gibi algılanmasına sebebiyet verdiğini vurgulayan Medvedev, “Hiç umutlanmayın.” diyerek dikkat çekti.

Silah ve özel teçhizat üretiminin, tanklar ve silahlardan yüksek hassasiyetli füzelere, insansız hava araçlarına kadar tüm alanlarda katbekat arttığına dikkat çekerek, “Bekleyin!” dedi.

Medvedev Bugün Tank Üretiminin Kontrolünü Yaptı

Rus diplomat, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in verdiği talimatın ardından bugün Rusya’nın en büyük zırhlı araç üreticisi olan Nizhny Tagil’deki Uralvagonzavod şirketinde gittiğini belirtti. Medvedev, şirkette tank üretiminin kontrolünün yapıldığını açıklamasına ekledi.

Özel askeri operasyon sırasında kullanılmak üzere birliklere teçhizat tedarikinin hızlandırılması için görüşmelerin yapıldığını ve tartışıldığını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Rusya Ordusuna Mahkumları ve Deneyimsiz Askerleri Dahil Ediyor

İngiltere’nin istihbarat, siber ve güvenlik kurumu olan GCHQ’nun Başkanı Jeremy Fleming, Ekim ayının başlarında Rusya’nın gücünün tükendiğini savunmuştu. Rusya’nın orduya takviye olsun diye mahkumları ve on binlerce deneyimsiz askeri seferber ettiğini iddia etmişti.

Fleming, hem kendilerinin hem de sahadaki Rus komutanlarının erzak ve mühimmatlarının tükenmekte olduğunu bildiğini söyleyerek dikkat çekmişti. Buna rağmen Moskova’nın hala çok yetenekli askeri makinelere sahip olduğunu vurgulamıştı.

Rusya’nın asker ve mühimmatlarının tükenmek üzere olduğunu bir kez daha vurgulayan isim, dostlarının da azaldığına işaret etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın