Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiliz İstihbaratçı: Rusya’nın Gücü Tükendi

Birleşik Krallık'ın istihbarat, siber ve güvenlik kurumu direktörü Jeremy Fleming, Rus lider Putin’in aldığı kararların hatalı olduğunu söyledi.
İngiliz İstihbaratçı: Rusya’nın Gücü Tükendi
HABER GİRİŞ

İngiltere’nin istihbarat, siber ve güvenlik kurumu olan GCHQ’nun Başkanı Jeremy Fleming, hafta sonundan bu yana artan gerilimin ardından Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa dair yorum yaptı. Ukrayna birliklerinin Kırım Köprüsü’nü bombalamasının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bunu bir terör eylemi olarak nitelendirmişti.

Hemen ardından ise misilleme olarak Kiev’de büyük patlamalar meydana geldi.

Rusya’nın gücünün tükendiğini söyleyen İngiliz istihbaratçı, orduya takviye olsun diye mahkumları ve on binlerce deneyimsiz askeri seferber ettiklerini belirtti. Ukrayna birliklerinin, Batı’nın yaptığı askeri yardımlar sayesinde daha önce kaybettiği toprakları Rusların elinden tekrar aldığına dikkat çekti.

Bu bakımdan Ukrayna’nın cesur eylemlerinin savaşın gidişatını değiştirdiğini söyleyen Fleming, Putin’in aldığı kararların hatalı olduğunu kanıtladığını ifade etti.

Hem kendilerinin hem de sahadaki Rus komutanların, erzak ve mühimmatların tükenmekte olduğunu bildiğinin altını çizdi.

Öte yandan, Moskova’nın hala çok yetenekli askeri makinelere sahip olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

Hafta sonu Kırım Köprüsü’nde meydana gelen patlamanın ardından, Rus güçleri Ukrayna’da geniş çaplı füze saldırısı düzenleyerek birçok hedefi vurdu.

Fleming, bu olaylar üzerine yaptığı yorumda Rusya’nın son 24 saatte çok fazla saldırı yaptığını ve askeri makinelerinin hala çok kuvvetli olduğunu belirti.

Rusya’nın askerlerinin ve mühimmatlarının tükenmek üzere olduğunu bir kez daha vurgulayan isim, dostlarının da azaldığına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın