Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RTÜK’ten Beyaz TV’ye İdari Para Cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Beyaz TV'ye Derin Futbol adlı programında kullanılandığı bazı ifadeler sebebiyle üst sınırdan idari para cezası verdi. İşte detaylar;
RTÜK’ten Beyaz TV’ye İdari Para Cezası
HABER GİRİŞ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yapılan açıklamayla Beyaz TV’ye üst sınırdan idari para cezası verdiğini bildirdi. Kanalın Derin Futbol adlı programında süper ligle ilgili mesnetsiz iddiaların RTÜK tarafından incelendiği kaydedildi.

Derin Futbol adlı programdaki süper ligle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile hakemlere yönelik sarf edilen futbol katili ve tetikçi hakemler ifadelerin incelendiğine işaret edildi.

RTÜK Üst Kurul’unun söz konusu programdaki hayal mahsulü iddiaları ve eleştiri sınırlarını aşan sözlerinin yayıncılık ilkelerinin ihlali olarak değerlendirdiği vurgulandı.

Bu kapsamda Beyaz TV’nin, “Yayın hizmetleri, … kişi ya da kuruluşları eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı veya iftira niteliğinde ifadeler içeremez.” hükmünün ihlal ettiği gerekçesiyle üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uygulandığını açıkladı.

Kanunda, bahsi geçen ihlalin tespit edildiği aydan bir önceki aydaki brüt ticari iletişim gelirinin yüzde birinden üçüne kadar idari para cezası uygulanacağı yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.