Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rishi Sunak, İngiltere’de Başbakanlık Yarışına Giriyor

Geçtiğimiz günlerde istifasını veren İngiltere eski maliye bakanı Rishi Sunak, başbakan adayı olduğunu açıkladı.
Rishi Sunak, İngiltere’de Başbakanlık Yarışına Giriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Sajid Javid ve Maliye Bakanı Rishi Sunak’ın istifası ile sarsılmıştı.

Bu gelişmelerin ardından Başbakan Boris Johnson da istifasını açıklamıştı. Eski Maliye Bakanı Rishi Sunak, Başbakan adayı olduğunu duyurdu.

Sunak’tan Adaylık Açıklaması

Sunak açıklamasında, “Muhafazakar Parti’nin bir sonraki lideri ve sizin Başbakanınız olmaya hazırım. Güveni yeniden tesis edelim, ekonomiyi yeniden inşa edelim ve ülkeyi yeniden birleştirelim.” ifadelerini kullandı.

Sunak istifasının ardından Başbakan adayı olacağına dair söylentiler ile gündeme gelmişti. Adaylık açıklaması bu söylentilerin doğruluğunu kanıtlamış oldu.

Rishi Sunak videosunda, “Rishi için Hazır” kampanyasını duyurdu ve annesinin bir genç olarak İngiltere’ye yolculuğunun hikayesini ve kendi yetiştirilme tarzını anlattı.

Pek çok kişi tarafından, bu haftaya kadar yakın çalıştığı Boris Johnson’dan uzaklaşma girişimi olarak algılanacak bu hamle sonrası Sunak, güveni yeniden sağlamak istediğini söyledi.

Değerlerinin tartışılmaz olduğunu iddia eden Sunak, “Siyasete girdim çünkü o ülkedeki herkesin çocuklarına daha iyi bir gelecek verebilmek için aynı fırsatlara sahip olmasını istiyorum” açıklamasında bulundu.

Sunak açıklamasının devamında, “Ülkemiz içi bugün aldığımız kararlar, yeni nesilin de daha iyi bir gelecek şansına sahip olup olmayacağına karar verecek.” ifadelerini kullandı.

Ülkeyi doğru bir yöne götürmek istediğini kaydeden Sunak, pandemi dönemindeki en zor zamanlarda, hükümetin en zorlu bakanlığını yönettiğini söyledi.

Sunak vizyonunu ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacağını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu