Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple’dan İngiltere’nin Kripto Düzenlemesi Sonrası Açıklama Geldi

Sabah saatlerinde İngiltere hükümetinin kriptoyu düzenlemeye yönelik planlarına dair Ripple’dan açıklama geldi.
Ripple’dan İngiltere’nin Kripto Düzenlemesi Sonrası Açıklama Geldi
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında geçen yıldan bu yana yaşanan sektörel gelişmeler, düzenleyicilerin bu alana daha fazla yönelmesini beraberinde getiriyor. Özellikle ABD’li kripto para borsası FTX’in iflası, düzenlemelere yönelik çağrıları artırdı.

Bu çağrıların bir sonucu olarak İngiltere hükümeti tarafından kripto varlıklara yönelik düzenleyici planlar paylaşıldı. Açıklanan düzenleme planının ardından kripto şirketi Ripple’dan açıklama geldi.

Ripple’dan Açıklama

Ripple EMEA politika direktörü Andrew Whitworth, İngiltere’yi kripto düzenleme hamlesinden ötürü övdü ve hükümeti özel sektörle daha fazla işbirliği yapmaya çağırdı:

Birleşik Krallık hükümetinin kripto planını yayınlayarak sektör için uygun bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya yönelik büyük bir adım attığını belirten Whitworth, bugünden itibaren hükümetin kapsamlı, riske dayalı bir çerçeve tasarlamak için özel sektörle daha fazla iş birliğini teşvik etmesi gerektiğini söyledi.

Ülkenin u şekilde kripto liderliğini sergileyeceğini ve bu teknolojinin vaat ettiği ödülleri toplayacağını sözlerine ekledi. Diğer yandan kripto para piyasası, CryptoLaw’ın kurucusu John Deaton’ın bunun en erken 2025’te olabileceğini tahmin etmesiyle ABD’ye gelecek yeni kripto mevzuatını bekliyor.

GCM Yatırım Banner

Yılın başında, Ripple’ın Avrupa yöneticisi olan Sendi Young , 2023 için iyimserliğini paylaştı ve sekiz cesur kripto tahmini yaptı. Young açıklamasında, kripto düzenlemesinin Birleşik Krallık ve Avrupa’ya geleceğini tahmin etmişti.

Birleşik Krallık’ın Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası yürürlüğe girdikten sonra, düzenleyicilerin, kripto varlık sektörünün gelişimini desteklemesini sağlamak için eyleme geçirilebilir bir kripto rejimi geliştireceğini öne sürmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.