Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple’da Yeni Hedef: XRP 1 Dolar için Bu Seviyeyi Geçmeli!

Ripple ile SEC arasında devam eden davanın artık son düzlüğe girdiği düşünülürken, XRP'nin sıkıştığı aralıktan hangi yöne çıkacağı merak ediliyor. Detaylar haberde;
Ripple’da Yeni Hedef: XRP 1 Dolar için Bu Seviyeyi Geçmeli!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasının köklü altcoinlerinden Ripple’ın (XRP) yatırımcıları son haftalarda SEC ile süren davadan gelen olumlu haberlerle kimi zaman heyecanlanıyor. Ancak piyasadaki genel düşüş trendi şu sıralar XRP’yi de etkilemiş durumda. FXStreet analistleri bu ortamda XRP’yi önümüzdeki günlerde nelerin beklediğini analiz etti.

Kripto analisti John Isige, XRP fiyatının özellikle 24 saatlik işlem hacminin 2 milyar dolara ulaşmasından dolayı 0.35 dolarlık desteği koruduğuna dikkat çekti.

XRP için Kritik Noktalar Belirlendi

Analist, XRP için kritik noktaları şöyle sıraladı:

  • Boğalar, düşüş eğilimi gösteren bir flama modeline karşı mücadele verirken, XRP fiyatı 0.35 doların üzerinde tutunmayı sürdürüyor.
  • Balinalar, kripto pazarındaki belirsiz ortama rağmen daha düşük fiyatlı XRP tokenlerı satın almaya devam ediyor.
  • XRP fiyatı, düşüş göstergeli flama modelinin altına düşerse düşüşler 0.30 dolara kadar uzayabilir.
  • XRP fiyat yükselişinin yeniden 1 doları hedef yapıp hareket kazanması için 0.38 doların üzerinde bir kırılma gerekiyor.

Tüm piyasayı derinden sarsan FTX borsası krizi ile birlikte kripto piyasasının yeniden kırmızıya bürünmesi sonrasında XRP fiyatı ilk yeşil 12 saatlik mumunu yaktı. Piyasa değeri açısından yedinci en büyük kripto para birimi, işlem hacminde 2 milyar doların üzerine çıkarak büyük bir artış gördü.

Bu olumlu gelişmeye rağmen, FTX’ten 600 milyon doları kaçıran bilgisayar korsanıyla ilgili endişeler nedeniyle XRP fiyatı aşağı çekildi. Korsanın, Cumartesi gününden bu yana, bir blok zincirinden diğerine kripto paraları hareket ettirdiği ve takas ettiği biliniyor.

GCM Yatırım Banner

XRP Fiyatı, Yatırımcı Risk İştahının Artmasıyla Toparlanıyor

XRP fiyatının direnç göstermesi, kripto para biriminin, yatırımcıların tercih listesinin en üstüne geri dönmesiyle ilgili olabilir. Özellikle şu anda büyük hacim sahiplerinin XRP’ye yoğun talep gösterdiği gözlemleniyor. 1.000.000 ila 10.000.000 XRP sahibi adresler, 30 günün en düşük seviyesi olan yüzde 6.27’ye kıyasla XRP arzının yüzde 6.75’ini elinde tutacak şekilde büyüme gösterdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Kripto paranın piyasa değeri ile gerçekleşen değer arasındaki oranı belirten bir indikatör olan MVRV (Market Value Realized Value) kar/zarar modeli, 1’deki ortalama çizginin altında kalıyor. Oran, yüzde -25.56’ya ulaştığı 9 Kasım’dan bu yana toparlansa da, XRP hala yüzde -11.52 ile alım bölgesinde.

Yatırımcılar genellikle MVRV 1’in altına düştüğünde zararına satış yapmaktan kaçınmak için varlıklarını elinde tutmayı tercih eder. Fiyat toparlandıkça, bazı token sahipleri, oran 1’i aştığında satış yaparak cüzdanlarını kâr ederek boşaltırlar.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

XRP Fiyatı Kilit Desteği Savunuyor

XRP ekosistemindeki balinalar, fiyat düşüşüne rağmen sarsılmış değil. Yarattıkları satın alma baskısı, XRP fiyatını 0.35 dolarlık destek seviyesinde ayakta tutmaya yardımcı oluyor.

XRP fiyatı haber yazımı esnasında 0.3570 dolar civarında işlem görüyor. Her şeye rağmen, boğalar, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, desteği 0.35 dolar seviyesinde savunmayı ve düşüş flama modelinden kırılmayı önlemeyi başardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Ayı bayrağı formasyonları, fiyatta önemli bir keskin düşüş trendinin ardından kısa bir konsolidasyon döneminin ardından ortaya çıkar. Satıcılar bu zamanı, fiyatı düşürmeden önce soluklanmak için kullanırlar. Bu nedenle, onaylanırsa, XRP fiyatı, başka bir kurtarma girişiminden önce desteği 0.30 dolar seviyesinde yeniden test edebilir. Bununla birlikte, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) göstergesinin bir satış sinyali vermek üzere olduğu göz önüne alındığında, XRP fiyatı hala tehlikeli alandan çıkabilmiş değil.

Olumlu yönde, XRP’deki görünümü düşüşten yükselişe çevirmek için yükseliş trendini 0.35 doların üzerinde tutmak çok önemlidir.

Bununla birlikte, XRP yalnızca flama modelinin üzerine çıktıktan sonra güvenli olacak ve ardından bir kırılma ile 0.40 doların üzerinde tutunacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.