Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in Borsa Çıkışları FTX Krizi Sonrası Tırmanıyor

Zincir üzerindeki veriler, yatırımcıların borsalara karşı endişeyle yaklaştığını gösteriyor. Bitcoin’in borsalardan çıkışı hızlanıyor.
Bitcoin’in Borsa Çıkışları FTX Krizi Sonrası Tırmanıyor
Yorum

ABD’li kripto para borsası FTX’in iflas süreci, yatırımcıların varlıklarını borsalarda tutma isteğini azaltmış durumda. Coinglass’tan elde edilen veriler, son 24 saat içinde kripto borsalarından yaklaşık 26.000 bitcoin (BTC) daha çekildiğini gösteriyor.

Bu 7 Kasım’dan bu yana çekilen toplam miktarın 220.000 BTC’nin üzerine çıktığı anlamına geliyor. Coinglass tarafından takip edilen borsalardaki BTC sayısı bu süreçte 2,11 milyondan düşüşle 1,87 milyona gerilemiş oldu.

Düşüşlerin hızlı temposu, yatırımcıların Bitcoin’lerini geçen hafta FTX’in müşteri çekme işlemlerini askıya almasının ve nihayetinde iflas ilan etmesinin ardından, varlıklarına tam olarak ne zaman erişebileceklerini sorgulamasıyla ortaya çıkıyor.

BTC borsa arzı
Kaynak: Coinglass

Borsa çıkışlarında rol oynayan bir diğer faktör ise dün kripto yatırım bankası Genesis Global’in para çekim işlemlerini durdurması oldu. Yatırımcılar Genesis ile olan yakın bağları nedeniyle Gemini’den varlıklarını çekmeye başladı.

Coinglass verilerine göre, Gemini’deki BTC bakiyesi şu anda 165.000’in biraz altında. Son 24 saatte yüzde 12’lik düşüş ile 188.500 adet BTC’den bu seviyeye gelindi. Bitcoin borsa çıkışlarının ortasında, son iki yılın en düşük seviyelerinde dolaşıyor.

Dijital varlık yazım itibarıyla 16.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu Kasım 2021’deki 69.000 dolar olan tüm zamanların en yükseğinden yüzde 75’in üzerinde bir kaybı temsil ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%