Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX Krizi Sürüyor: Genesis Global Para Çekimini Durdurdu

FTX’in iflas başvurusunun ardından kripto yatırım bankası Genesis Global para çekim işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
FTX Krizi Sürüyor: Genesis Global Para Çekimini Durdurdu
Yorum

Kripto para borsası FTX’in iflas süreci sonrası ikincil etkilerin görülebileceği söyleniyordu. Bunlara bir yenisi eklendi. Kripto yatırım bankası Genesis Global, para çekim işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Firma, sorunlu kripto para borsası FTX’in çöküşüyle ​​ilgili benzeri görülmemiş piyasa kargaşasına atıfta bulundu. Açıklamada para çekimlerinin anormal seviyelere ulaştığına yer verildi. Genesis Global ayrıca mevcut likiditesinin Haziran ayında iflas başvurusu yapan yatırım fonu Three Arrows Capital’in çöküşünden olumsuz etkilendiğini kaydetti.

Şirketin FTX’te Fonu Bulunuyordu

İflas işlemlerinin bir parçası olarak aracı kurum, Three Arrows Capital’e karşı 1,2 milyar dolarlık bir dava açtı. Firmanın likidite seviyelerinin ne olduğu belirsiz olsa da, Genesis Global’in daha önce FTX’te 175 milyon dolar değerinde fonu olduğu bildirilmişti.

Para çekimlerini durdurma kararının ardından şirket, “Gelecek hafta, borç verme işi için bir plan sunacağız. Diğer şeylerin yanı sıra yeni likidite sağlamak da dahil olmak üzere, borç verme işi için en iyi çözümleri belirlemek için yorulmadan çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Firma spot, türev alım satım ve saklama işlerinin tamamen faal durumda kaldığını belirtti. Duyuru sonrası Genesis ile ortaklığı olan kripto borsası Gemini’den de bir açıklama geldi.

Gemini, Genesis Global’in beş iş günü içinde müşteri geri ödemelerini karşılayamayacağını doğruladı. Borsa ayrıca etkinliğin firmanın diğer ürün ve hizmetlerini etkilemediğini ve Gemini’de tutulan tüm müşteri fonlarının 1:1 oranında saklandığını ve her an çekilmeye hazır olduğunu kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%