Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple’da ODL Etkisi: 9 Kat Artış Gerçekleşti!

Blockchain şirketi Ripple, yılın ikinci çeyreğinde toplam 408 milyon dolar değerinde XRP satarken, ODL ürünü artan popülerliğiyle dikkat çekti. Detaylar haberde;
Ripple’da ODL Etkisi: 9 Kat Artış Gerçekleşti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple, SEC ile olan davasının yanı sıra istikrarlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ettiği küresel iş birlikleriyle gündemden düşmüyor.

Blockchain şirketinin en son raporuna göre 2022 yılının ikinci çeyreğinde 408 milyon dolar değerinde XRP tokeni satıldı. Bu veri, bir önceki çeyrek ile kıyaslandığında yüzde 49’luk bir artışa işaret ediyor.

Toplam satışlar ise küresel XRP hacminin yüzde 47’sini oluşturdu.

ODL Hacminde Yıllık Bazda 9 Kat Artış

Ripple, satışlardaki büyümenin arkasındaki en önemli etkenlerden birinin “Talebe Göre Likidite (ODL)” ürününün giderek artan şekilde benimsenmesi olduğunu belirtti.

Şirket yetkilileri, ODL sisteminin kullanımının küresel anlamda genişlemeye devam ettiğini ve ODL ürünü için rekor bir çeyreğin geride kaldığını söyledi. Ürünün yıllık bazda 9 kat gibi ciddi bir yükseliş ivmesi yakaladığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca mevcut haliyle, büyük ölçüde ODL’nin artan kullanım durumları sayesinde hazine akışları ve toplu ödemeler artık hacmin daha büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Ripple Raporunda SEC ile Süren Davaya da Değinildi

Bilindiği üzere Ripple, Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasa dışı XRP satışları iddiasıyla dava edilmişti. Dava o tarihten günümüze kadar devam ederken, nihai sonucun 2023’ün ilk aylarında alınması umuluyor.

Ripple raporunda SEC ile olan davanın hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılması için tüm imkanlarıyla mücadele etmeye devam edileceği belirtiyor. Ayrıca davanın çözülmesinin tüm kripto sektörü için önemli olacağının altı çizilmeye devam ediliyor.

XRP’nin toplam işlem hacmi ise ikinci çeyrekte 96.83 milyar dolardan 78,5 milyar dolara düştü. Ripple söz konusu bu gerilemeyi daha ​​geniş makroekonomik ipuçlarına bağlıyor.

Kripto piyasasının amiral gemisi Bitcoin son zamanlarda fiyat açısından on yıldan fazla bir sürenin en kötü çeyreğini kaydederken, Ethereum da bugüne kadarki en kötü çeyreğini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.