Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple’da ODL Etkisi: 9 Kat Artış Gerçekleşti!

Blockchain şirketi Ripple, yılın ikinci çeyreğinde toplam 408 milyon dolar değerinde XRP satarken, ODL ürünü artan popülerliğiyle dikkat çekti. Detaylar haberde;
Ripple’da ODL Etkisi: 9 Kat Artış Gerçekleşti!
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple, SEC ile olan davasının yanı sıra istikrarlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ettiği küresel iş birlikleriyle gündemden düşmüyor.

Blockchain şirketinin en son raporuna göre 2022 yılının ikinci çeyreğinde 408 milyon dolar değerinde XRP tokeni satıldı. Bu veri, bir önceki çeyrek ile kıyaslandığında yüzde 49’luk bir artışa işaret ediyor.

Toplam satışlar ise küresel XRP hacminin yüzde 47’sini oluşturdu.

ODL Hacminde Yıllık Bazda 9 Kat Artış

Ripple, satışlardaki büyümenin arkasındaki en önemli etkenlerden birinin “Talebe Göre Likidite (ODL)” ürününün giderek artan şekilde benimsenmesi olduğunu belirtti.

Şirket yetkilileri, ODL sisteminin kullanımının küresel anlamda genişlemeye devam ettiğini ve ODL ürünü için rekor bir çeyreğin geride kaldığını söyledi. Ürünün yıllık bazda 9 kat gibi ciddi bir yükseliş ivmesi yakaladığı belirtildi.

Ayrıca mevcut haliyle, büyük ölçüde ODL’nin artan kullanım durumları sayesinde hazine akışları ve toplu ödemeler artık hacmin daha büyük bir bölümünü oluşturuyor.

Ripple Raporunda SEC ile Süren Davaya da Değinildi

Bilindiği üzere Ripple, Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasa dışı XRP satışları iddiasıyla dava edilmişti. Dava o tarihten günümüze kadar devam ederken, nihai sonucun 2023’ün ilk aylarında alınması umuluyor.

Ripple raporunda SEC ile olan davanın hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılması için tüm imkanlarıyla mücadele etmeye devam edileceği belirtiyor. Ayrıca davanın çözülmesinin tüm kripto sektörü için önemli olacağının altı çizilmeye devam ediliyor.

XRP’nin toplam işlem hacmi ise ikinci çeyrekte 96.83 milyar dolardan 78,5 milyar dolara düştü. Ripple söz konusu bu gerilemeyi daha ​​geniş makroekonomik ipuçlarına bağlıyor.

Kripto piyasasının amiral gemisi Bitcoin son zamanlarda fiyat açısından on yıldan fazla bir sürenin en kötü çeyreğini kaydederken, Ethereum da bugüne kadarki en kötü çeyreğini kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%