Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple, Singapur Düzenleyicisinden İlkesel Ödeme Lisansı Aldı

Kripto şirketi Ripple, Singapur Para Otoritesi’nden ödeme hizmeti sunmak için lisans aldı. Ayrıntılar geliyor…
Ripple, Singapur Düzenleyicisinden İlkesel Ödeme Lisansı Aldı
HABER GİRİŞ

Blockchain şirketi Ripple, ABD’de sıkılaştırma politikası ile karşı karşıya olduğu günlerde, Singapur’da faaliyet göstermek için prensipte düzenleyici onay aldığını bildirdi. Ripple, ülkenin merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) Büyük Ödeme Kuruluşu Lisansı için prensip olarak onay aldığını açıkladı.

Lisans, Ripple’ın düzenlenmiş dijital ödeme belirteci ürünleri ve hizmetleri sunmasına, banka ve finans kurumları olan müşterileri arasında şirketin yakından ilişkili olduğu bir kripto para birimi olan XRP’nin sınır ötesi transferlerini genişletmesine olanak tanıyacak.

San Francisco merkezli bir fintech şirketi olan Ripple, çoğunlukla XRP’nin yanı sıra birçok kripto para biriminin temelini oluşturan dağıtılmış defter teknolojisi olan blok zincirine dayalı bankalararası mesajlaşma hizmetleriyle biliniyor.

Şirketin isteğe bağlı likidite hizmeti, XRP’yi para birimleri arasında bir tür köprü olarak kullanıyor. Ripple bunun, ödeme sağlayıcılarının ve bankaların sınır ötesi işlemleri eski ödeme sistemlerine göre çok daha hızlı işlemesine izin verdiğini söylüyor.

Ripple küresel bankalararası mesajlaşma sistemi SWIFT’e benzer şekilde, bankalar ve diğer finansal kurumlar arasında büyük miktarda para transferini kolaylaştırmak için RippleNet adlı blok zinciri tabanlı bir uluslararası mesajlaşma sistemi de işletiyor.

GCM Yatırım Banner

Şirket basın açıklamasında, Singapur’un Ripple’ın XRP kullanarak sınır ötesi para gönderdiği en büyük para koridorlarından biri olduğunu söyledi. Açıklamada, küresel talep üzerine likidite işlemlerinin çoğunun, şirketin bölgesel Asya-Pasifik merkezi olarak hizmet veren Singapur üzerinden aktığı belirtildi.

Ripple, iş geliştirme, uyumluluk ve finans dahil olmak üzere temel işlevlerde geçen yıl Singapur’daki çalışan sayısını ikiye katladı ve oradaki varlığını daha da artırmak istiyor. Singapur’dan alınan lisans açıklamasının ardından, XRP 0,51 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın