Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple Kasım Ayını Kapatıyor! XRP Fiyatını Bugün Neler Bekliyor?

Haftalıkta en çok kazandıran kripto para birimlerinin başında gelen XRP'de Kasım ayı kapanışı nasıl olacak? Detaylar haberde;
Ripple Kasım Ayını Kapatıyor! XRP Fiyatını Bugün Neler Bekliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

SEC ile devam eden davasının yeni yılın ilk aylarında sonuçlanması beklenen Ripple’ın yerel tokenı XRP, Kasım ayının son gününü yükselişle geçiriyor. Son 24 saat içinde yüzde 2’nin üzerinde artış gösteren kripto varlık için boğa momentumunun düşmeye başlaması tehlikesi de yok değil!

Bir haftalık kazancı, haber yazımı esnasında yüzde 6.6 civarında olan XRP için Kasım ayının son işlem gününde dikkat çekenler şöyle sıralanıyor:

XRP, Kasım Ayının Son İşlem Gününde Ne Durumda?

  • XRP, fiyattaki yüzde 2.83’lük artışın ardından haber yazımı esnasında 0.4029 dolar seviyesinde işlem görüyor.
  • Kripto para biriminin günlük RSI (göreceli güç endeksi) göstergesi bir yükseliş bayrağını tetikledi.
  • 4 saatlik grafik, yükseliş momentumunun hafifçe soğumaya başladığına işaret ediyor.

2022 yılını acı verici gelişmelerle geçiren kripto para piyasasına son darbeyi vuran FTX fiyaskosunun ardından başarılı bir şekilde toparlanmaya yaşayan altcoinlerden birisi hiç kuşku yok ki XRP oldu.

Kripto piyasası takip sitesi CoinMarketCap’ten elde edilen veriler göre XRP, son bir gündeki yüzde 2.83’lük fiyat artışının ardından şu sıralar 0.4029 dolardan el değiştiriyor. Kripto varlığın son yedi gün içinde yüzde 6’dan fazla getiri sağlayıp yatırımcılarının yüzünü güldürmüş olması da dikkat çekiyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

XRP için 0.44 Doların Yukarısı Masada!

XRP/USDT için günlük grafiğe göz gezdirildiğinde, XRP fiyatı günlük 9 ve 20 EMA çizgisinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor ve şu an için 0.4098 dolar noktasında bir dirençle karşı karşıya.

GCM Yatırım Banner

XRP fiyatı, direnç seviyesini kırıp, ardından bu alanı başarılı bir şekilde desteğe çevirirse, bir sonraki hedefi 0.4465 dolar olacaktır.

Günlük RSI göstergesi, RSI çizgisinin RSI SMA çizgisinin üzerinde konumlandığı bir yükseliş bayrağını tetikledi. Bunun yanı sıra, RSI çizgisi biraz pozitif eğimli görünmekte. Bu durum yükseliş hareketinin erken bir işareti olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

4 Saatlik Grafikte Geçici Düşüş Uyarısı

XRP için günlük grafik yükselişe işaret ediyor olsa da 4 saatlik grafik bazı uyarıları da beraberinde getiriyor. Havale işlemlerinde kullanılan tokenın fiyatında, çoklu yeşil mum dizisinden sonra biraz geri çekilme yaşandı. Bu da yükseliş momentumunun biraz soğuduğunu gösteriyor.

XRP’nin fiyatının ayılar tarafından daha da aşağı çekilmesi halinde fiyat, muhtemelen 4 saatlik 9 EMA seviyesine yani yaklaşık olarak 0.3973 dolar seviyesine düşecektir.

4 saatlik grafikte bir geri çekilme olsa bile, günlük grafikte mevcut olan yükseliş momentumu, XRP fiyatının önümüzdeki günlerde yükselişini sürdürmesine neden olacaktır.

Bu yükseliş tezi, XRP’nin 4 saatlik grafiğindeki 9 ve 20 EMA çizgilerinin ve RSI ve RSI SMA çizgilerinin göreli konumları tarafından desteklenmektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.