Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple İşe Alımlarında ABD Dışındaki Ülkelere Ağırlık Verecek

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin işe alımlarında yüzde 80 oranında ABD dışına bakacağını söyledi. Detaylar şöyle...
Ripple İşe Alımlarında ABD Dışındaki Ülkelere Ağırlık Verecek
Yorum

Blockchain şirketi Ripple, ABDde artan düzenleyici baskı sonrası işe alımlarında yeni bir stratejiye geçiş yapıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin bu yıl işe alımlarının yüzde 80’ini ABD dışında, düzenlemelerin daha fazla net olduğu ülkelerde yapacağını söyledi.

Garlinghouse, Singapur’dakine benzer şekilde hükümetlerin sektörle ortaklık yaptığı Hong Kong, Birleşik Krallık ve Dubai’deki pazarlara dikkat çekti. Bu pazarlarda büyüme gördüklerini belirten Garlinghouse, işe alım kararına neden olarak bu gelişmeleri gösterdi.

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) arasında 2020 yılından bu yana bir çekişme söz konusu. SEC, Ripple’ın menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini söylüyor.

Ripple ise Temmuz ayında ABD’li bir yargıcın Ripple’ın XRP tokenlarının borsalarda ve algoritmalar aracılığıyla satışının yatırım sözleşmesi olarak sayılmadığına karar vermesiyle bu yolculukta kısmi bir kazanç elde etti

Bu konuya değinen Garlinghouse, “Kafa karışıklığı SEC için güç gibi görünüyor ve kafa karışıklığı arttıkça kendilerinin de daha fazla güce sahip olduklarını hissediyorlar çünkü dava açmaya devam edecekler” açıklamasında bulundu.

SEC daha önce Ripple’ın yanı sıra, sektörün önde gelen kripto para borsaları Binance ve Coinbase aleyhine davalar açtı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%