Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple Büyümeye Devam Ediyor: Fransa ve İsveç’te Yeni Anlaşmalar

Ripple Labs kripto para piyasasındaki olumsuz koşullara rağmen yeni ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Bunların sonuncusu Fransa ve İsveç’te oldu.
Ripple Büyümeye Devam Ediyor: Fransa ve İsveç’te Yeni Anlaşmalar
HABER GİRİŞ

Sektörün önde gelen kripto para şirketlerinden Ripple Labs, Fransa ve İsveç’te yeni ortaklıklara imza atı. Firma Avrupa’daki büyüme adımları kapsamında, Paris merkezli ödeme sağlayıcısı Lemonway ve İsveçli para transferi sağlayıcısı Xbaht ile anlaşmalar imzaladı.

Anlaşma kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşlerin ortasında gerçekleşti. Şirket açıklamasında, Ripple‘ın blok zinciri ağını uluslararası ödemeler için kullanmak üzere imza atan bankaların ve ödeme sağlayıcılarının koleksiyonu olan RippleNet’in yılda 15 milyar doların üzerinde ödeme hacmine ulaştığını bildirdi.

Ripple Kriptoda Fırsat Görüyor

Ripple’ın İngiltere ve Avrupa Genel Müdürü Sendi Young, şirketin bu yıl 300’den fazla kişiyi işe alma planlarından bahsetti.

Young, mevcut pazar ortamında diğer şirketlerin zor durumda olduğunu görmenin hoş olmadığını belirterek, “Kendimizi hızla büyüyor buluyoruz ve ayrıca iyi finanse ediliyoruz. Fırsatçı bir şekilde bazı stratejik yatırım fırsatlarına bakıyoruz” açıklamasında bulundu.

Ripple yöneticisi, finansal sistemin sadece bir yönü olmasına rağmen, ödemelerin sınır ötesi, yurt içi ödemeler ve perakende gibi birçok farklı alanı kapsadığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Young, çok sayıda kripto para biriminin yanı sıra bazı merkez bankası dijital para birimlerinin, stablecoin’lerin ve aradaki diğer her şeyin yaygın olarak kullanılacağı bir geleceğe inandığını belirtti. Bunun farklı yollarının olabileceğini, birbirlerinin yerine geçebileceğini ve hepsi için farklı kullanım durumları olacağını ifade etti.

Ripple 2020’nin son çeyreğinden bu yana, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından aleyhine açılan dava ile boğuşuyor. SEC şirketin iki yöneticisine, XRP’yi kayıt dış menkul kıymet olarak ticarete açtığını öne sürerek dava açmıştı.

Bu XRP’de büyük düşüşler yaşanmasına neden oldu. Kripto para birimi son günlerde davanın lehine sonuçlanacağı beklentileri ile düşen piyasadan ayrıştı. XRP yazım itibarıyla 27 milyar dolar piyasa değeri ile 0,48 dolar seviyesinden işlem görüyor.i

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.